Městská nemocnice Ostrava slavnostně převzala vyhřívací lůžko pro novorozence

Městská nemocnice Ostrava slavnostně převzala vyhřívací lůžko k ošetření novorozenců bezprostředně po porodu a nově narozených dětí vyžadujících zvýšenou péči. Slavnostní předání proběhlo za účasti zástupců dvou významných ostravských firem, a sice společnosti OZO Ostrava, s.r.o. a Ostravských komunikací, a.s., které se na zakoupení lůžka významně podílely.

Slavnostního předání proběhlo ve čtvrtek 24. října 2013 na oddělení Dětského lékařství. Toto vyhřívané lůžko bude využito k ošetření novorozenců bezprostředně po porodu a nově narozených dětí vyžadujících zvýšenou péči. Je vybaveno vyhřívací podložkou, která spolu s termolůžkem zajišťuje dostatečný tepelný komfort nemocných a mírně podchlazených novorozenců.

„Jsem velice rád, že jsme mohli tímto způsobem přispět ke zkvalitnění péče novorozenců v Ostravě,“ zdůraznil ředitel společnosti OZO Ostrava, s.r.o. Karel Belda. Na jeho slova také ihned reagoval Ing. Daniel Lyčka, ředitel Ostravských komunikací, a.s. „I my jsme rádi, že můžeme jako společensky odpovědná firma přispět do regionu, kde žijeme a působíme, a že jsme mohli podpořit koupi vyhřívaného lůžka do Městské nemocnice Ostrava.“

„Vyhřívané lůžko zajišťuje standardní péči o novorozence včetně základního ošetření na porodním sále,“ upřesnila vrchní sestra Dětského lékařství Mgr. Jana Šadibolová. „Nové vyhřívané lůžko je velmi spolehlivé a snadno ovladatelné. Ulehčuje práci nejen sestřičkám, ale i nám lékařům, při péči o novorozence,“ dodala MUDr. Zdeňka Lišková z oddělení Dětského lékařství.

Ředitel Městské nemocnice Ostrava MUDr. Tomáš Nykel oběma zástupcům dvou významných ostravských firem poděkoval a ocenil vzájemnou spolupráci. „Jsem rád, že tímto způsobem spolupracují městské firmy. Velká většina nemocnic žije z charitativních darů. Myslím, že se nám podařilo nastartovat něco nového a těší mě, že městské firmy dávají finance do městské firmy,“ dodal MUDr. Tomáš Nykel.

Na závěr slavnostního předávání poděkovala zástupcům společnosti OZO Ostrava, s.r.o., a Ostravských komunikací, a.s., také náměstkyně primátora za kulturu a zdravotnictví Ing. Simona Piperková. „Jsem velice potěšena, že kromě ostatních aktivit vkládáte peníze také do zdravotnictví, moc za to děkuji.“