Komik Lukáš Pavlásek navštívil naši nemocnici

Příjemně strávit první květnové páteční odpoledne mohly děti hospitalizované na oddělení Dětského lékařství díky sdružení KIWANIS, které do MNO dochází již desátým rokem. Svou nečekanou návštěvou překvapil a potěšil nejen děti, ale i jejich rodiče a také personál oddělení komik Lukáš Pavlásek.

Že Vám jeho jméno nic neříká? Děti však byly hned v obraze. „To je Tydýt z reklamy,“ toho znám,“ smála se Adélka. Za doprovodu prezidentky občanského sdružení KIWANIS paní Evy Pastuškové a zástupkyně sponzora z řad RWE paní Lindy Eškové přijel Lukáš Pavlásek předat látkové panenky, díky kterým je možno malým pacientům ukázat, jak bude jejich vyšetření probíhat, nebo sami mohou ukázat, co je bolí, dále krásně barevné látkové lvíčky, balíček dobrot a od Lukáše dostaly jeho vlastnoručně podepsanou knihu básniček „Jestli počkáš trochu dýl tak sem přijde krokodýl“.

Lukáš Pavlásek navštívil oddělení velkých i malých dětí a také jednotku intenzivní péče. S dětmi si povídal o svém pobytu v nemocnici: „Bylo mi asi pět, když jsem byl na operaci, a v nemocnici se mi líbilo, hodně mi chutnal piškot, který mi dávali ke svačině. Dokonce jsem v nemocnici chodil za jednou holčičkou z vedlejšího pokoje, ale ona byla starší než já a nemohla si mě vzít, tak jsem jen seděl a jedl piškot,“ prozradil Lukáš. Rozpovídal se také o své knize, odpovídal na otázky dětí i rodičů. Sám se zajímal, s čím které dítě v nemocnici leží, jak se mu daří, kdy půjde domů, popřál brzké uzdravení. Na oddělení větších dětí dokonce dostal od jedné pacientky vlastnoručně vyrobenou květinu, kterou si sebou odvezl do Prahy na památku.

Za tuto návštěvu Lukášovi moc děkuje jak celé oddělení Dětského lékařství, tak náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Mgr. Margita Malíšková, kterou Lukáš Pavlásek také obdaroval svou knihou a pestrobarevným lvíčkem z dílny žen z ženské věznice v Opavě.