Žáci ze ZŠ Ostrčilova v Ostravě přišli potěšit děti v MNO

Žáci ze ZŠ Ostrčilova v Ostravě udělali radost dětem, které svůj svátek tráví na nemocničním lůžku oddělení Dětského lékařství Městské nemocnice Ostrava.

Se svým programem je přišli potěšit v pondělí 2. června 2014. Nejdříve se recitovalo, pak tancovalo a dokonce se hrála hra, která měla několik stanovišť. Shazovaly se kuželky, děti házely míčky do otvorů nebo navlíkaly korálky.

„Děti ze ZŠ Ostrčilova jsou nesmírně šikovné. Velmi často přichází potěšit naše nejmenší, kteří jsou u nás hospitalizováni. Ať už je to u příležitosti Mikuláše, Vánoc či Mezinárodního dne dětí. Jsem rád, že tato dětská spolupráce funguje,“ netajil se emeritní ředitel Městské nemocnice Ostrava MUDr. Tomáš Nykel. Jeho slova potvrdila také náměstkyně ředitele pro ošetřovatelskou péči Mgr. Margita Malíšková. „Je radost vidět smích a nadšení ve tvářích našich pacientů, děkujeme ZŠ Ostrčilova.“

Nejmenší pacienti si dopoledne hezky užili. Žáci ze ZŠ Ostrčilova popřáli dětem brzké uzdravení a slíbili, že se zase brzy přijdou do nemocnice podívat.