Městská nemocnice Ostrava se stala partnerem charitativního Zumba maratonu

Městská nemocnice Ostrava se stala partnerem charitativní akce „Pomáháme srdcem v boji proti rakovině prsu,“ jejíž čtvrtý ročník se uskuteční v sobotu 16. dubna 2016 od 15:00 v Kulturním domě města Mošnov. Již takřka tradiční událost, během které se na pódiu vystřídá šest instruktorů Zumby, má přispět nejen k jarnímu protažení těl všech účastníků, ale také dobré věci – vybrané vstupné totiž poputuje na konto iniciativy AVON proti rakovině prsu.

Moderování letošního ročníku se chopila šéfredaktorka zpravodajství televizní stanice Polar Renáta Eleonora Orlíková, s krátkým projevem vystoupí také primářka oddělení Klinické onkologie MNO MUDr. Dagmar Molendová. Kromě pohybu a podpory nemocným i vyléčeným je cílem této akce zachraňovat životy žen, motivovat je k prevenci a přivést je na pravidelné kontroly do screeningových center. Rakovina prsu totiž ročně postihne kolem 6 000 žen, ale při včasné diagnóze může být úspěšně léčena.

Akci je možné podpořit nejen návštěvou a tancem, ale také zakoupením takzvané „Přispěnky“ – kartičky v hodnotě 50, respektive 100 Kč, jejíž výtěžek taktéž poputuje na dobrou věc. Další informace o této akci najdete na stránkách www.pomahamesrdcem.cz a zdravaprsa.cz.

V případě zájmu o zakoupení vstupenky či „přispěnky“ kontaktujte hlavní organizátorku akce Terezu Stachovou, T +420 733 700 222, E tereza@pomahamesrdcem.cz nebo kteréhokoli z účastnících se instruktorů (viz Kde, kdy a u koho koupit vstupenky a přispěnky?).