Ambulance oddělení Dermatovenerologie mají nový kabát

V pondělí 3. dubna 2017 byl v prostorách pavilonu H3 Městské nemocnice Ostrava zahájen provoz ve zrekonstruovaných ambulancích oddělení Dermatovenerologie (kožní). Hlavním důvodem stavebních prací byly nevyhovující prostory, které neodpovídaly moderním trendům. Přestavba byla zahájena 18. listopadu 2016 a skončila 2. dubna 2017. Slavnostní zahájení proběhlo za účasti náměstka primátora Michala Mariánka v úterý 4. dubna 2017.

Změn doznala celá levá část v přízemí pavilonu, kde se nachází ordinace Dermatovenerologie. Vznikla nová sociální zařízení pro pacienty, opraveno je zázemí pro zaměstnance, inspekční pokoje, chodby a čekárna. Od rekonstrukce si slibujeme zvýšení komfortu pacientů i zdravotníků, ale také usnadnění provozu oddělení a zajištění jeho plynulosti.

Celkové náklady se včetně interiérového vybavení vyšplhaly na 8.552.109 Kč s DPH. 8.309.000 Kč bylo uhrazeno z rozpočtu statutárního města Ostrava. Peníze zřizovatele byly použity na stavební úpravy a vybavení nábytkem. Zbylých 243.109 Kč jsme uhradili z vlastního rozpočtu.

„Zmodernizovali jsme další prostory nemocnice a jsem rád, že můžeme takto pacientům, ale i personálu poskytnout vyšší komfort. Lymfodrenáže, světloléčbu a laser jsme přesunuli ze suterénu do přízemí. Díky úpravám vznikl prostor i pro vybudování nové ORL vyšetřovny, kterým předcházela kompletní rekonstrukce ORL operačního sálu, ten je v provozu dva měsíce. Děkujeme statutárnímu městu Ostrava za financování,“ řekl ředitel nemocnice Petr Uhlig.