Nemocnice získala nové monitory dechu

Šestnáct nových monitorů dechu získala darem Městská nemocnice Ostrava. Slavnostní předávání proběhlo na oddělení Dětského lékařství v pátek 28. dubna 2017. Monitory dechu Babysense II nám přivezla Nadace Křižovatka v čele s ředitelkou Štěpánkou Pokorníkovou, kterou doprovázeli zástupci sponzorů. Přítomna byla i náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Gabriela Goryczková a primářka oddělení Alice Nogolová.

Tyto přístroje hlídají narozené děti, které jsou ohrožené syndromem náhlého úmrtí. Celková hodnota 16 monitorů dechu je více než 47 tisíc korun. Zakoupeny byly z finančních darů, které poskytly společnosti Globus Ostrava, České dráhy, Medic Progres, Kontejnery Ostrava a pan Pavel Hrbáč.

„Já jsem moc ráda za takové dary, moc si toho vážíme, a kdyby monitory dechu zachránily i jeden dětský život, tak splní svůj účel. Jsme rádi za takovou spolupráci a moc děkujeme. Určitě je využijeme ku prospěchu dětí a jejich rodičů,“ řekla primářka Alice Nogolová.

Monitory dechu budou rozděleny na několik míst. Čtyři dostane stanice malých dětí, sedm stanice fyziologických novorozenců a pět intermediární jednotka pro novorozence.