Den otevřených dveří na porodním sále MNO

Odpoledne 4. května patřilo na oddělení Gynekologie a porodnictví Dnu otevřených dveří porodního sálu. A bylo opravdu plno. Součástí Dne otevřených dveří byl i workshop s prezentací firem, které sponzorují předporodní přípravné kurzy.

Porodní asistentky v čele se staniční sestrou Mgr. Dobranskou prováděly nastávající maminky, kterých během odpoledne přišlo přes 140, a jejich doprovod ambulancí pro příjem k porodu, porodními boxy a centrem intermediární péče. Návštěvníci měli jedinečnou možnost nahlédnout na operační sál, kde se provádí císařský řez. Akce se zúčastnily také zástupkyně České asociace dul a reprezentantky kosmetické firmy, které maminkám po porodu i ostatním gynekologickým pacientkám rovnou na oddělení nabízí možnost využití kosmetických služeb a poradenství vizážistky zdarma. Rovněž malé pohoštění a drobné dárky vystavujících firem přispěly k velmi příjemné atmosféře, která v prostorách porodního sálu panovala po celou dobu. Nastávající rodiče odcházeli spokojeni s přesvědčením, že si vybrali správnou porodnici pro nejkrásnější den v jejich životě.

Zaměstnanci porodnice naší nemocnice se na Vás těší každý pracovní čtvrtek od 16 hodin, kdy pořádáme exkurze porodního sálu. Setkat s námi se můžete i v předporodních kurzech, na lekcích cvičení po porodu, baby masážích a nově využít i kineziotaping v těhotenství a po porodu.

Děkujeme všem, kteří pomohli vytvořit příjemné odpoledne.

Bc. Lucie Branná
Referát tiskového mluvčího