Tisící miminko letošního roku narozené v Městské nemocnici Ostrava se jmenuje Amálka

Ve středu 2. srpna 2017 se na oddělení Gynekologie a porodnictví Městské nemocnice Ostrava narodilo letošní již tisící miminko. Amálie Krawczynská přišla na svět císařským řezem osm minut po poledni. Po narození měřila 48 centimetrů a vážila 3400 gramů.

Maminka Ivana je v osmadvaceti letech prvorodičkou, bydlí v Ostravě-Porubě a porodnice Městské nemocnice Ostrava pro ni byla jasnou volbou pro doporučení svého gynekologa i pozitivní zkušenosti ostatních maminek. „Opravdu byli všichni skvělí, děkuji moc, jsem šťastná za nás za obě. Vyšlo to vše tak úžasně, Amálka je zdravá a ještě to magické číslo porodu, co víc si přát,“ netajila se svými emocemi maminka Ivana.

Pogratulovat přišlo vedení Městské nemocnice, náměstkyně Bc. Gabriela Goryczková a Mgr. Kateřina Kyselá, MBA, náměstek Ing. Jaroslav Stošek. Za porodnicko-gynekologické oddělení přišly s gratulacemi vedoucí lékařka porodního sálu MUDr. Jana Kubinová a vrchní sestra Mgr. Dana Cechelová. Gratulací se zúčastnil také registrující gynekolog a porodník MUDr. Hynek Kudělka. Kromě krásné kytice obdržela maminka i dárkové poukázky v hodnotě 5 000 Kč, které věnovalo obchodní centrum Forum Nová Karolina.

„Chtěl bych moc poděkovat celému zdravotnickému personálu našeho oddělení, všem lékařům, sestrám i pomocnému personálu za každodenní náročnou a obětavou práci, díky které je naše porodnice tolik oblíbená a počet porodů má rok od roku stoupající tendenci,“ řekl primář MUDr. Marek Ožana.

„Gratulujeme mamince a tatínkovi Jakubovi, který byl po celou dobu porodu manželce Ivaně velkou oporou, přejeme hodně zdraví a štěstí, ať vám Amálka dělá jen a jen radost. Děkujeme také za dárkové poukázky OC Forum Nová Karolina,“ popřála také vrchní sestra oddělení Dana Cechelová. Tisící miminko přišlo na svět o 14 dnů dříve než v loňském roce. Vzhledem k množství maminek, které si porodnici na Fifejdách vybírají, lze směle předpokládat, že se i letos počet porodů za rok přehoupne přes magickou hranici 1600.