Městská nemocnice má zrekonstruovaný rehabilitační bazén

Rehabilitační bazén, který je součástí třípodlažního pavilonu F, prošel tříměsíční rekonstrukcí. Jeho modernizace stála 5,953 milionů korun a byla hrazena z ostravského městského rozpočtu. Bazén, který slouží pacientům rehabilitační a fyzikální medicíny a v odpoledních hodinách veřejnosti, byl otevřen ve středu 1. listopadu.

Oprava byla zahájena o prázdninách, v pondělí 10. července. Bazén, který byl v havarijním stavu a zatékal, má velkost 11,67 x 4,69 metrů, jeho hloubka se pohybuje od 120 do 150 centimetrů. Nově je vybaven nerez vložkou s přelivovým žlábkem a jsou v něm umístěny čtyři masážní trysky. Teplota vody se pohybuje od 29 do 31 stupňů Celsia.

Původní rehabilitační bazén sloužil veřejnosti od roku 1998 a po téměř 20 letech provozu už potřeboval modernizaci. Především technické zázemí v suterénu bylo ve špatném stavu. Jeho novou podobu pozitivně přijal již personál a věřím, že jeho současný vzhled kladně ohodnotí také pacienti a zájemci, kteří ho využívají v odpoledních hodinách. Ať už v rámci plavání rodičů s dětmi anebo například nemocničního předporodního kurzu,“ řekl ředitel MNO Petr Uhlig.

V rámci modernizace byla instalována nová bazénová technologie, vyměněna svítidla, obklady, dlažba, nahrazena byla také stará okna a dveře. Odstraněna a vyměněna byla stávající keramická dlažba a obklady ve sprchovém koutu i kolem celého obvodu bazénu. Demontovány byly staré radiátory a nahradily je nové s termostatickými ventily. Bazénová hala získala novou výmalbu.

Postupnými kroky měníme Městskou nemocnici v moderní instituci evropského formátu. K nedávno zmodernizovaným prostorám pro praktické lékaře a IT specialisty teď přibývá zrekonstruovaný rehabilitační bazén. Další viditelné změny jsou připraveny na příští rok, například stavební úpravy pavilonů H1 a H2. A obměňujeme také přístrojové vybavení. Do konce letošního roku to budou nové přístroje za 36 milionů korun,“ řekl námětek primátora pro zdravotnictví Michal Mariánek.

Ve fondu pro rozvoj Městské nemocnice Ostrava je aktuálně 365 milionů korun.