Pohádkové dopoledne s Kiwanis panenkou, klaunem a Petrem Šiškou

Pohádkové dopoledne plné dárků si ve čtvrtek 23. listopadu užily hospitalizované děti v Městské nemocnici Ostrava. Navštívit je, potěšit a předat dárky přišla prezidentka občanského sdružení Kiwanis Klub Ostrava paní Eva Pastušková spolu s hudebníkem, textařem, moderátorem a producentem Petrem Šiškou.

„Tento den je pro nás moc významný, naše Kiwanis panenka zrovna dnes slaví své sedmnácté narozeniny a již patnáct let se setkáváme společně zde na dětském oddělení vaší nemocnice,“ prozradila paní Patušková. Dětem udělala radost jak látková Kiwanis panenka, kterou si podle své fantazie vymalovaly, tak pestrobarevní klauni, které vytvořily odsouzené v ženské věznici Opava. Radost přinesl i „živý“ klaun a jeho balónkové umění.

Nádherným překvapením pro všechny malé pacienty, jejich rodiče ale i personál a vedení nemocnice byla vlastnoručně podepsaná dětská knížka z pera Petra Šišky a Dušana Rapoše „Když draka bolí hlava“, podle které by v příštím roce měla vzniknout i stejnojmenná výpravná filmová československá pohádka plná dobrodružství a líbivých melodií.

Děkujeme zástupcům sdružení Kiwanis za jejich návštěvu, dárky a Kiwanis panence přejeme stále mnoho ochotných lidí kolem sebe.

Lucie Branná