Mikulášská nadílka v Městské nemocnici

Mikuláš, anděl a čerti nezapomněli ani letos na pacienty a klienty Městské nemocnice. Navštívili Dětské lékařství, Dětský rehabilitační stacionář i Dům sociálních služeb.

Děti ze ZŠ Ostrčilova spolu se svými pedagogy Radmilou Hiklovou a Jakubem Mezírkou si pro klienty DSS a děti na dětském oddělení připravili spolu s nadílkou i tematické hudební vystoupení a rozezpívali všechny.

V odpoledních hodinách paní Karin Bělasová se svými spolupracovníky z Projektu ,,Pomozte nám vrátit úsměv dětem“ (projekt, jehož myšlenkou je věnovat svůj čas a energii dětem a seniorům) zorganizovali adventní koncert a mikulášské vystoupení pro klienty Domu sociálních služeb. Odpoledne bylo ve znamení pohody, přátelské nálady a rozdávání dárků. Klienti si společně zatancovali, zazpívali a naladili se na vánoční atmosféru.

DRS obdaroval tradičně Mikuláš z pivovaru Staropramen a.s., pivovar Ostravar. Všechny děti byly celý rok moc hodné a dostaly od těchto krásných bytostí balíčky s pamlsky a předali i balíčky, o které se postarala naše nemocnice. A aby toho neměly děti málo, tak je ve stejný den navštívili studenti z AHOL s paní učitelkou Dagmar Kučerovou a nabídli dětem cukrovinky. Byli taky převlečení za Mikuláše, čertíky a anděla. Společně si pak všichni zazpívali  koledy a těšili se z krásného dne.

Na konec týdne přijely do DRS děti ze 6.B s paní učitelkou Ludmilou Tížkovou ze Základní školy Krásné Pole a zazpívali dětem krátké nacvičené pásmo, potom si všichni společně zazpívali dětské písničky a koledy. Bylo to moc milé a pěkné. Žáčci si s dětmi pohráli, obdarovali je vlastnoručně vyrobenými chobotničkami, přáníčky… prostě krásné dopoledne.

Děkujeme všem organizátorům za čas, nadšení a rozdávání radosti našim malým pacientům a klientům DSS.

Bc. Lucie Branná