Dárečky od města potěšily dětská srdce

Plyšoví lemuři, deskové hry, stavebnice či sportovní hrnky pro starší děti – takové dárečky přinesl náměstek primátora Michal Mariánek nemocným dětem při tradiční předvánoční návštěvě oddělení Dětského lékařství Městské nemocnice Ostrava. Mezi prezenty nechyběly ani stoličky, které doplní vybavení dětských pracovišť. Spolu s náměstkem přišel 22. prosince popřát dětem hezké Vánoce i ředitel Petr Uhlig.

Sami pacienti přijímali nečekanou návštěvu s úsměvy a rádi. „Jo, je to super,“ zhodnotil třeba třináctiletý Honza a stejný názor měla i devítiletá Adélka. „Hezké,“ nechala se slyšet, než začala rozbalovat dárky. A spokojenost panovala také mezi hosty.

„Pro mne je to taková milá a smysluplná povinnost. Vždy je tady příjemná atmosféra a letos mne obzvlášť těší, že je tu málo dětí, což je dobrá zpráva pro rodiče a hlavně pro ty malé pacienty,“ uvedl Michal Mariánek. Jak totiž informovala vrchní sestra oddělení Dětského lékařství Jana Šadibolová, letos bylo na oddělení v předvečer vánočních svátků sotva devět dětí, což je asi o polovinu méně než obvykle.

„A na Vánoce se budeme snažit ještě nějaké děti propustit, takže bychom tu mohli o svátcích mít tak pět, možná šest pacientů,“ upřesnila vrchní sestra. Jak přiznala, rovněž jí se tradiční předvánoční návštěvy představitelů města u nemocných dětí líbí. „Pro děti je to takové vítané rozptýlení a hlavně rodiče oceňují, že na jejich děti někdo myslí a přinese jim dárečky,“ řekla Jana Šadibolová. „Je to pěkné,“ usmála se.

Zdroj: Město Ostrava