Na porodním sále bylo opět plno

U příležitosti Mezinárodního dne porodních asistentek se konal 3. května v odpoledních hodinách Den otevřených dveří porodního sálu. Letošní prohlídky se zúčastnilo přes 130 nastávajících maminek.

Porodní asistentky v čele se staniční sestrou Gabrielou Mlčochovou prováděly nastávající maminky a jejich doprovod prostorami porodnice a odpovídaly na celou řadu dotazů. Některé maminky si vyzkoušely novinku, kterou je u nás Hammock, takzvaná závěsná síť, která slouží k uvolnění v první době porodní. Tato relaxační pomůcky zaujala vedení nemocnice natolik, že v nejbližších týdnech bude Hammock pořízen i do zbývajících dvou porodních boxů. Součástí Dne otevřených dveří byl i workshop s prezentací firem, které sponzorují předporodní přípravné kurzy. Budoucí maminky se mohly informovat o odběru pupečníkové krve, prezentována byla dětská a těhotenská kosmetika a také pomůcky pro těhotné a po porodu. Akce se zúčastnily také zástupkyně České asociace dul. Rovněž pohoštění a drobné dárky vystavujících firem přispěly k velmi milé atmosféře, která v prostorách porodního sálu panovala od začátku až do konce.

„Protože zrovna dnešní slunný den jsme měli méně porodů, mohli jsme Vám naše prostory ukázat v celé své kráse. Pro ty, kteří dnes nemohli dorazit, připomínám, že zaměstnanci porodnice naší nemocnice se na Vás těší každý pracovní čtvrtek od 16 hodin, kdy pořádáme pravidelné exkurze porodního sálu,“ doplňuje vrchní sestra oddělení Dana Cechelová

Setkat s námi se můžete i v předporodních kurzech, na lekcích cvičení po porodu, nabízíme kineziotaping v těhotenství a po porodu, ale i baby masáže. Novinkou v péči o nastávající maminky je od 7. 6. seminář vedený lékařem naší porodnice „Tlumení bolesti při porodu“. V případě zájmu se hlaste prosím na tel. č. 596 194 451.

Děkujeme všem a těšíme se na Vás zase za rok.

Bc. Lucie Branná