Kančí bigos chutnal všem – jsme druzí

Kančí bigos chutnal všem – jsme druzí

Tým kuchařů z Městské nemocnice Ostrava se o víkendu v rámci Dne Slezské zúčastnil soutěže ve vaření kotlíkového bigosu. Již 12. ročník mezinárodní kuchařské soutěže se konal opět na Slezskoostravském hradě pod záštitou Statutárního města Ostrava, městského obvodu Slezská Ostrava a pod dohledem odborného garanta a pořadatele soutěže Asociace kuchařů a cukrářů ČR, pobočka Severní Morava a Slezsko. Letos na hrad dorazilo 5 týmů jak profesionálních, tak i amatérských kuchařů. Kromě soutěžících z Česka se klání účastnili taky kolegové z Polska. Nemocniční bigos získal nádherné druhé místo.

Soutěže 2-3členných družstev o nejchutnější bigos, uvařený v kotlíku na ohni, se „naši“ účastní šestým rokem. Nemocniční kuchyň reprezentovali zkušení kuchaři Petr Hikl a Zbyněk Mikošek.
„Jsme moc rádi, že jsme se opět zúčastnili, konkurence byla velká, ale atmosféra výborná, až žhavá. Těší nás, že nás přišli podpořit naši kolegové z nemocnice. Je to pro nás opět výzva a rádi bychom měli bigos co nejchutnější, proto jsme se letos rozhodli uvařit bigos kančí. Podle ochutnávačů nemá absolutně konkurenci, ale porotců je mnoho, tak uvidíme, jak to letos dopadne,“ prozradil vedoucí Oddělené léčebné výživy a stravování Městské nemocnice Ostrava a soutěžící v jedné osobě Petr Hikl.
Po dvanácté hodině bylo dovařeno, návštěvníci mohli ochutnat a odborná porota hodnotit. Přihlížela k originalitě ingrediencí, aranžmá, úpravě stolu, ale také i například k jednotnému úboru a image týmu. Snažení našeho týmu se vyplatilo a Městská nemocnic získala úžasné druhé místo. Vítězem se stal tým našich sousedů z Polska. Podle poroty šlo však jen o minimální rozdíl, takže pro nás jsou „naši kluci“ absolutními vítězi. Děkujeme našim kuchařům za reprezentaci naší kuchyně a k ocenění blahopřejeme.
Na hradě nechyběl ani náš tým zdravotníků, kteří zájemcům měřili krevní tlak. Děti i dospělí si mohli prohlédnout i sanitku naší nemocnice. Na místě byla posádka ve složení zdravotní sestra Eva Lapišová, řidiči Marek Opustila a Jordan Jovčev. A jak se nechali slyšet, žádné vážné úrazy řešit nemuseli, pouze malé odřeniny neposedných dětí.

RECEPT NA KANČÍ BIGOS:

Suroviny: kančí kýta, sádlo, zvěřinové klobásky, anglická slanina, cibule, česnek, hlávkové zelí, kysané zelí, sušené hříbky, sušené švestky, dezertní víno

Postup:
Na sádle orestujeme na kostky nakrájenou slaninu a klobásky, vyjmeme z kotlíku, vložíme cibuli, kterou zpěníme, poté přidáme kančí kýtu (naložené 1 den dopředu ve vývaru z jalovce, nového koření, bobkového listu) a dále restujeme, přidáme hříbky, sušené švestky a ještě chvíli restujeme, poté zalijeme dezertním vínem a dusíme maso, až začne měknout přidáme nakrájené hlávkové zelí, kysané zelí a vaříme do měkka přidáme opečené klobásky s anglickou slaninou a dochutíme.
Podáváme s čerstvým chlebem.

Tým kuchařů Městské nemocnice Ostrava Vám přeje
DOBROU CHUŤ

Lucie Branná