Ostravští závodníci nastoupili na start cyklo maratonu již popáté, jede primátor, hasičský generál, ředitel nemocnice i náměstkyně primátora

Další ročník cyklistického non-stop etapového závodu Metrostav handy cyklo maraton, který propojuje zdravé a handicapované jedince, odstartoval z Prahy v úterý 31. července po poledni. Týmy vyrazili na trať dlouhou 2222 kilometrů, které musí ujet do 111 hodin. V letošním roce je cesta zavede do 19 průjezdních bodů v České republice, včetně rakouského městysu Falkenstein.

Za Ostravu do závodu nastoupil primátor Tomáš Macura, ředitel HZS MSK Vladimír Vlček, ředitel Městské nemocnice Ostrava Petr Uhlig, náměstkyně primátora Kateřina Šebestová, ostravský zastupitel Martin Štěpánek, úředníci magistrátu a další sportovní nadšenci z Ostravy.

Akce má kromě sportovního také charitativní rozměr. Propojuje zdravé a handicapované závodníky. Za Ostravu v letošním roce jede již popáté za sebou téměř nevidomý Tomáš Kráčalík a vicemistr České republiky v časovce o cenu Automotodromu Most Dominik Kotula, který má po vážné nehodě na motorce a poranění páteře omezenou hybnost rukou i nohou.

V letošním roce má Ostrava dva své patrony.  Prvním je 24letý Lukáš Slováček z Frenštátu pod Radhoštěm. Profesionální řidič a vášnivý fotbalista je po pádu pacientem spinální jednotky Fakultní nemocnice Ostrava. Druhým patronem je 17letý Pavel Palkovič, kterému se změnil život před 11 měsíci po těžkém krvácení do mozku. Neschopen pohybu i komunikace je zcela odkázán na pomoc okolí. Ostravským patronům přispějí na nákup rehabilitačních pomůcek členové týmu, město Ostrava darem z rozpočtu na základě kilometrů ujetých na stacionárních kolech, která byla v den startu závodu, umístěna v ostravské zoologické zahradě, a veřejnost, která patrony podpoří svou energií a chutí – každý jimi vyšlapaný kilometr bude proměněn za stokorunu z ostravského rozpočtu.

Do závodu se přihlásilo celkem 40 týmů. Mezi nimi jsou zástupci měst nebo městských částí – Prahy,

Prahy 6, Moravskoslezského kraje, ale také řady soukromých společností.

Více o závodu najdete na www.111hodin.cz, kde se dá sledovat jeho průběh i postup na trati u jednotlivých týmů.

Partnery Ostravy jsou společnosti KODECAR, Bikomatic a AMIX.