Městská nemocnice Ostrava přivítala v tropickém dni letošní 1000. miminko

Ve čtvrtek 9. srpna 2018 se na oddělení Gynekologie a porodnictví Městské nemocnice Ostrava narodilo letošní již tisící miminko. Magdaléna Vítečková přišla na svět pět minut před jedenáctou hodinou. Po narození měřila 48 centimetrů a vážila 3350 gramů.

Maminka Barbora z Děhylova si naši porodnici nevybrala náhodou: „Už jsem v této porodnici rodila svou první dcerku a vlastně všichni mí blízcí jsou narození na Fifejdách, takže je to taková naše srdeční záležitost.“ U porodu nechyběl ani partner Honza. Doma se na „Mandarinku“ těší i starší sestřička Terezka.

„Jsem velmi rád, že mohu pogratulovat ke krásné holčičce, přeji pevné zdraví, ať Vám malá dělá jen radost. A zároveň jménem oddělení Gynekologie a porodnictví děkuji, že jste si k porodu vybrala právě naši nemocnici,“ jako první paní Barboře popřál a předal kytici primář oddělení Gynekologie a porodnictví MUDr. Marek Ožana. Za vedení Městské nemocnice přišly mamince blahopřát Mgr. Kamila Majkusová, Ph.D., za úsek ošetřovatelství a náměstkyně Mgr. Kateřina Kyselá. Kromě krásné kytice obdržela maminka z rukou Terezy Skřivánkové dárkové poukázky v hodnotě 5 000 Kč, které věnovalo obchodní a zábavní centrum Forum Nová Karolina. „Gratulujeme rodičům k dalšímu přírůstku do rodiny a přejeme Magdalénce šťastný vstup do života. Věříme, že dárkový poukaz udělá radost celé rodině nebo bude odměnou pro maminku Barboru.“

„Chtěl bych moc poděkovat celému zdravotnickému personálu našeho oddělení, všem lékařům, sestrám i pomocnému personálu za každodenní náročnou a obětavou práci, díky které je naše porodnice tolik oblíbená a počet porodů má rok od roku stoupající tendenci, také děkuji obchodnímu centru, které svým darem naše maminky vždy potěší,“ dodal na závěr primář MUDr. Marek Ožana.

Vzhledem k množství maminek, které si porodnici na Fifejdách vybírají, lze směle předpokládat, že se i letos počet porodů za rok přehoupne přes magickou hranici 1600.