Předvánoční návštěva hráčů z MFK Vítkovice udělala dětem radost

Vánoce jsou nejen svátkem radosti a pohody, ale také dobročinnosti, a tak v úterý 11.12.2018 zástupci fotbalového klubu MFK Vítkovice společně s reprezentanty firmy 3E PROJEKT navštívili dětské oddělení Městské nemocnice Ostrava, aby dětem adventní čas strávený v nemocnici alespoň trošku zpříjemnili.

Za fotbalový klub se akce zúčastnila hned čtveřice hráčů – Martin Motyčka, Matěj Končal, Josef Květoň a Vladimír Mišinský. Ti v úvodní diskusi dětem popsali svůj dosavadní kariéru a fotbalový příběh. Během uvolněné besedy plné smíchu nadšeným zájemcům zodpověděli rovněž řadu otázek včetně toho, jak v takové zimě zvládají běhat na hřišti či jak je těžké si přes sváteční období udržet správnou váhu.

Protože ne všichni se mohli zúčastnit debaty, tak další pacienty dětského oddělení navštívili fotbalisté hrající FORTUNA: NÁRODNÍ LIGU přímo na pokojích. „Celá akce se velmi povedla. Avšak vidět nemocné děti je pro mě z pohledu otce o to horší, snad jsme jim s klukama alespoň udělali radost. Všem dětem chci popřát co nejrychlejší uzdravení, aby mohly být zase doma se svými blízkými,“ přidal své přání záložník Martin Motyčka.

Charitativní akce se stejně jako loni konala s finanční podporou dlouholetého partnera MFK Vítkovice, společnosti 3E PROJEKT. Díky jejímu přispění děti mohly obdržet spoustu krásných dárků. „Rádi podporujeme lokální projekty, jenž mají smysl a u kterých vidíme, kam naše podpora přímo směřuje,“ vysvětlil svou aktivní účast zástupce společnosti Václav Menšík.

Navzdory nemocničnímu prostředí se celým oddělením nesla dobrá nálada. Došlo také na společné focení a podepisování kartiček. „Jsme rádi, že tradice pokračuje a po roce jsme opět mohli pomoci nemocným dětem,“ dodal sekretář MFK Vítkovice Radovan Řehulka, jenž se akce rovněž zúčastnil. Na závěr pak zástupce kapitána MFK Vítkovice Vladimír Mišinský převzal od dětí namalovaný obrázek s přáním hezkých Vánoc a šťastného nového roku.

Celá návštěva se konala pod dohledem ochotných zdravotních sester i vedení Městské nemocnice Ostrava. „Chtěla bych jménem vedení nemocnice a oddělení Dětského lékařství moc poděkovat hráčům, vedení klubu a sponzorům za to, že si vzpomněli na děti, které svůj čas před Vánocemi musí trávit v nemocnici, a přišli je potěšit svou návštěvou a k tomu přinesli i spoustu nádherných dárků, kterými potěší i naše nejmenší ve firemní školičce Srdíčko. Opravdu si této spolupráce moc ceníme a těšíme se, že bude pokračovat. Vždyť dětský úsměv je pro nás všechny tou největší odměnou. Děkujeme a přejeme všem krásné Vánoce,“ dodala po příjemném dopoledni náměstkyně MNO pro ošetřovatelskou péči Gabriela Goryczková.

Všem, s jejichž přispěním se podařilo dětem adventní pobyt v nemocnici alespoň malinko zpříjemnit, mnohokráte děkujeme.