Na Nový rok přišla v porodnici Městské nemocnice na svět tři miminka

Je každoroční tradicí, že ostravský primátor a resortní náměstek pro zdravotnictví navštěvují první narozené občánky a jejich maminky s trvalým bydlištěm v Ostravě.

Resortní náměstek Zbyněk Pražák se včera odpoledne v Městské nemocnici Ostrava setkal s maminkou malého Richarda Poruby Denisou a tatínkem Zdeňkem. Ríša přišel na svět 1. ledna v 14:15, měřil 49 centimetrů a vážil 3 670 gramů.

„Je to naše první miminko. Jsme sice z Poruby, ale slyšela jsem na porodnické oddělení Městské nemocnice jen samou chválou, proto jsem se rozhodla rodit tady. Jsem opravdu spokojená, vše je tady perfektní,“ zářila Denisa Porubová.

Mezi dary nechyběly dárkové poukazy na nákup zboží, dětská kosmetika z nemocniční lékárny, plyšáci, kytice růží a bonboniéra.

„Přeji vám oběma hodně zdraví a věřím, že nezůstane jen u jednoho miminka. Počet obyvatel našeho města trochu klesá, tak bych si přál co nejvíce takových krásných miminek,“ řekl s úsměvem Zbyněk Pražák. Návštěvy se zúčastnili a poblahopřáli také ředitel nemocnice Petr Uhlig, vrchní sestra oddělení Dana Cechelová a zástupce primáře Michal Mihula.

Jméno vybrala maminka podle kamaráda z dětství. „Když jsem byla malá, kamarádila jsem se s klukem a maminka na něho vždycky volala „Rišánku“. Moc se mi to líbilo a řekla jsem si, že když budu mít jednou syna, chci, aby se jmenoval Ríša,“ dodala Denisa Porubová.

Na Nový rok v porodnici Městské nemocnice Ostrava přišly na svět tři děti. První v 8:46 holčička a 18:58 chlapeček, jehož maminka k nám přijela až z Frýdlantu nad Ostravicí.

V MNO se vloni narodilo 1621 dětí, 781 holčiček a 840 chlapečků, ve 13 případech se jednalo o dvojčata.