Spektrum péče

Fototerapie:

Je léčba světlem, jejímž principem je vystavení kůže ultrafialovému záření, které je součástí přirozeného slunečního záření, a léčebně ovlivňuje procesy v kůži. Využívá UVA a UVB záření samostatně nebo v kombinaci s jinými léčebnými látkami podaných formou tablet nebo léčiv nanášených na kůži. Podle rozsahu postižení se používá buď léčba celková, nebo lokální. Fototerapie se používá například u psoriázy, atopického ekzému, vitiliga, parapsoriáz, fotodermatoz a dalších.

Biostimulační laser:

Léčba terapeutickým stimulačním laserem se využívá k regeneraci a okysličení tkáně, k odstranění zánětlivých procesů, zvýšení látkové výměny ve tkáních, zlepšení imunitního systému, urychluje hojení ran a jizev. Nástup účinku je poměrně rychlý. Dle doporučení lékaře obvykle 10-20 ošetření. Výkon nehradí pojišťovna.

Lymfodrenáže:

Provádíme manuální a přístrojové lymfodrenáže. Manuální lymfodrenáž je hmatová technika, jejímž cílem je podpora odtoku lymfy ze tkání a její transport mízním řečištěm. Provádí se malým tlakem speciálními hmaty pomalou frekvencí. Při přístrojové lymfodrenáži se využívají přístroje fungující na principu tlakových vln. Ošetření probíhá v nafukovacích návlecích (na horních a dolních končetinách), které jsou hadicemi propojeny s programovatelným přístrojem. Návleky tvoří několik navzájem se překrývajících se komor, které se postupně plní vzduchem a naráz se vyprazdňují. Před každou přístrojovou lymfodrenáží se provádí rozmasírování mízních uzlin. K nejčastějším indikacím lymfodrenáže patří otoky vzniklé při vrozeném nebo získaném postižení mízního systému, otoky při chronické žilní nedostatečnosti, otoky poúrazové, pooperační. Lymfodrenáže příznivě stimulují hojení bércového vředu žilního původu.

Operační výkony:

Provádíme odstranění pigmentových znamének, kožních nádorů, odstraňování drobných útvarů na kůži, odebírání vzorků k histologickému vyšetření ke stanovení přesné diagnózy. Excize se provádí v místním znecitlivění. Zákroky se provádějí skalpelem nebo kruhovým průbojníkem, ostrou lžičkou nebo pomocí elektrokoagulace podle povahy ošetřovaného projevu.

Epikutánní testy:

Používají se k vyšetření pacientů s podezřením na kontaktní přecitlivělost, nejčastěji se na záda nalepují náplasti s alergeny a odečet testů probíhá po 48 a 72 hodinách.

Poradna pro hojení chronických ran:

V poradně probíhá péče a léčba o pacienty s chronickými bércovými defekty. Používáme klasické terapeutické postupy i moderní krycí materiály, tzv. vlhké krytí.

Pigmentové névy:

Provádíme preventivní vyšetření pigmentových projevů pomocí ručního dermatoskopu a jejich pravidelné kontroly, případně odstranění projevů na operačním sálku.

Kryoterapie:

Je metoda, kdy působením nízké teploty dochází k šetrné a nekrvavé likvidaci patologické tkáně pomocí kapalného dusíku. Používá se k léčbě bradavic, fibromů, molusek, stařeckých veruk, jizev po akné, bazaliomů a ložiskových výpadů vlasů.

Venerologie:

Vyšetřujeme pacienty s podezřením na pohlavně přenosné choroby. Provádí se nejčastěji stěry z močové trubice, u žen z děložního čípku, krevní odběry. V případě potvrzení klasické pohlavní choroby (kapavka, syfilis, …), proběhne depistážní šetření (vyšetření kontaktů nakažené osoby), pravidelné kontroly po léčbě.

Spermiogram:

Je metoda vyšetření ejakulátu. Jedná se o zjištění počtu, pohyblivosti a také vzhledu spermií. Důvodem spermiogramu je zjištění stavu plodnosti muže (na doporučení lékaře gynekologa).