Co dát dítěti do nemocnice a co je zcela nevhodné?

Doporučujeme vzít s sebou k hospitalizaci:

  • Doklady: průkazku pojištěnce dítěte, doprovodu, občanský průkaz – rodič i dítě pokud ho má, doporučení lékaře k přijetí, u akutních případů není třeba záznam lékařů jiných odborných ambulancí nebo z předchozích vyšetření, ošetření, hospitalizací v jiném zdravotnickém zařízení.
  • Hygienické potřeby – zubní kartáček, mýdlo, sprchový gel, ručník, pleťové mléko, krém, hřeben, u děvčátek s delšími vlasy gumičky, sponky, toaletní papír, kapesníčky, hygienické vložky, papuče, ponožky. Přes den na denní nošení je možno nosit vlastní oblečení (tepláčky, tričko, mikinu, dupačky), které je vzdušné, prodyšné, sající pot.
    Na noc mohou mít děti své vlastní pyžamo (vždy v dostatečném množství). U nejmenších dětí je možno donést jednorázové pleny, vlhčené ubrousky, dětskou kosmetiku, šidítko, vlastni láhev na pití, pokud je na ně dítě zvyklé.
  • Na uzdraveni dítěte se podílí také vhodná strava, kterou ordinuje lékař. Vy však můžete svému dítěti donést něco na chuť: nedráždivé ovoce, mléčné výrobky, například jogurt, termix, ovocný tvaroh, vhodné nápoje jako džus, minerálky, ovocné šťávy. Vše však po předchozí domluvě se sestrou. Za nevhodné jsou považovány výrazně aromatizované či kořeněné potraviny a nápoje, chipsy, hamburgery a podobně. Také sladkosti noste v minimálním množství.
  • Užívá- li dítě trvale léky, nosí brýle, rovnátka, naslouchadla a jiné nezbytné pomůcky jako vozík, berle, prosíme, doneste je.
  • Vhodné je také donést dítěti na vyplnění dne knihu, omalovánky, pastelky, časopis a školní sešity, včetně učení.

Nedoporučujeme nosit s sebou k hospitalizaci:

V žádném případě nedoporučujeme dávat dětem do nemocnice: větší obnos peněz, cenné věci jako notebook, fotoaparát, mobilní telefon, DVD a jiné mechanické hračky podobného typu.

Za cenné věci, které rodiče dítěti nechají k dispozici v nemocnici, zdravotnický personál nezodpovídá.

Doporučení pro doprovod dětí

Doprovod dítěte na denní pobyt (bez nároku na ubytování a stravu) tj. 8:00 – 20:00 hodin by si měl k hospitalizaci s sebou donést obuv na přezutí, vhodné domácí oblečení, jídlo, nealkoholické tekutiny a kladku na skřínku, do které si mohou své oblečení po dobu pobytu uložit..

Doprovod dítěte na celodenní pobyt včetně noci (s nárokem na ubytování, na stravu) by si měl donést obuv na přezutí, vhodné domácí oblečení, nealkoholické tekutiny, kladku na skřínku, pyžamo, župan, hygienické potřeby viz výše.

Pokud doprovod nemá zajištěnou stravu v nemocnici, má možnost zakoupit si tekutiny a teplé jídlo v nemocničním bufetu.

Opět doporučujeme nebrat si s sebou cenné věci, za jejich ztrátu nemocnice neručí.