Mikulášská nadílka v Dětském rehabilitačním stacionáři

Svatý Mikuláš, krásný anděl a neposedný čert. Toto nerozlučné trio zavítalo v pátek 6. prosince 2013 také do Dětského rehabilitačního stacionáře Městské nemocnice Ostrava.

Stacionářem zněly koledy, písničky se zimní a mikulášskou tematikou jako Sněží, sněží, Padá sníh, Mik, Miku, Mikuláš, které si děti z oddělení Berušek, Sluníček a Jahůdek pro Mikuláše spolu se zdravotnickými pracovníky a speciálními pedagogy připravily. Ve stacionáři vládla příjemná předvánoční atmosféra, akce se zúčastnili i rodinní příslušníci. Protože děti byly celý rok hodné, naděloval Mikuláš, který již tradičně do Dětského rehabilitačního stacionáře zavítal z Pivovarů Staropramen s.r.o. – Pivovar Ostravar, jen samé dobroty a čert zůstal jen z povzdálí koukat, na uhlí ani pytel tak nedošlo. Při rozdávání dárečků, za které DRS děkuje i hypermarketu Tesco Třebovice, se ve všech dětských očích zračila ohromná nedočkavost a následně velká radost z rozbalování.

Všichni se už nemohou dočkat, až Mikuláš zase za rok přijde. Zvláštní poděkování patří firmě ArcelorMittal a.s., která přispěla nejen sladkostmi, ale v rámci Dne společenské odpovědnosti přišli pracovníci této firmy zútulnit prostředí Dětského rehabilitačního stacionáře. „Tentokrát natírali výtahy, zárubně, malovali,“ sdělila nám vrchní sestra DRS Mgr. Darja Waczyńska.

Mikulášská nadílka v Dětském rehabilitačním stacionáři

Mikulášská nadílka v Dětském rehabilitačním stacionáři