Spektrum péče

Pracoviště poskytuje lůžkovou péči a speciální výkony:

Sonografie štítné žlázy

Neinvazivní vyšetření štítné žlázy ultrazvukovou sondou.

Punkce štítné žlázy

Odebrání vzorku štítné žlázy tenkou jehlou za kontroly zrakem pod ultrazvukovým přístrojem za účelem určení onemocnění štítné žlázy. Vyšetření se provádí při plném vědomí, při lokálním znecitlivění.

Sonografie břicha

Neinvazivní vyšetření břišních orgánů (játra, žlučník, žlučové cesty, slinivka břišní, slezina, ledviny, močový měchýř, prostata) ultrazvukovou sondou.

Doppler extrakraniálních tepen

Neinvazivní vyšetření průchodnosti velkých tepen přivádějících krev k mozku ultrazvukovou sondou.

Doppler končetinových cév

Neinvazivní vyšetření průchodnosti velkých končetinových cév (tepen i žil) na končetinách ultrazvukovou sondou.

Pleurální punkce

Odběr tekutiny v dutině hrudní za účelem určení onemocnění hrudníku nebo za účelem léčby onemocnění hrudníku. Vyšetření se provádí při plném vědomí, při lokálním znecitlivění.

Punkce ascitu

Odběr tekutiny v dutině břišní za účelem určení onemocnění břicha nebo za účelem léčby onemocnění břišních orgánů. Vyšetření se provádí při plném vědomí, při lokálním znecitlivění.

Sternální punkce

Odběr kostní dřeně z hrudní kosti speciální jehlou pro určení onemocnění krve. Vyšetření se provádí při plném vědomí, při lokálním znecitlivění.

24hodinové ambulantní měření krevního tlaku

Ambulantní měření krevního tlaku po dobu 24 hodin v pravidelných intervalech za běžné aktivity vyšetřovaného člověka. Jedná se o neinvazivní vyšetření.

EKG

Jde o velmi jednoduché, nenáročné a nebolestivé vyšetření, díky kterému má lékař přehled o elektrické aktivitě Vašeho srdce.

Kanylace centrální žíly

Zavedení kanyly do velkých žil na krku za účelem podávání léků a výživy. Vyšetření se provádí při plném vědomí, při lokálním znecitlivění.