Gynekologie a porodnictví

Vážená paní,

jsme potěšeni Vaším zájem o oddělení Gynekologie a porodnictví Městské nemocnice Ostrava. Oddělení má 63 lůžek pro dospělé a 30 novorozeneckých lůžek. Pokoje na všech odděleních prošly rozsáhlou rekonstrukcí, jsou dvou a třílůžkové s vlastním sociálním zařízením. Jak gynekologie, tak šestinedělí disponuje třemi jednolůžkovými nadstandardními pokoji s neomezenou dobou návštěv.

I naše porodnice prošla v roce 2011 rozsáhlou rekonstrukcí, čímž se řadí k nejmodernějším v České republice. Spolu s naším neonatologickým oddělením patříme k síti intermediárních center zajišťujících péči o těhotné ženy, rodičky, novorozence a předčasně narozené děti od 31. týdne těhotenství. Každý rok se u nás narodí přes 1600 novorozenců. Na porodním sále máme k dispozici tři porodní boxy, z nichž jeden je vybaven relaxační vanou. Na porodním sále je dále pokoj intermediární péče pro maminky v předporodním období, jejichž stav vyžaduje intenzivní sledování. Přímo v prostorách porodního traktu je operační sál vyčleněný pouze pro císařské řezy.

Od roku 1992 jsme nositelem diplomu Světové zdravotnické organizace (WHO) „BABY FRIENDLY HOSPITAL“. Snažíme se o rychlé navázání kontaktu mezi maminkou a miminkem s maximálním důrazem na podporu kojení.

Oddělení Gynekologie a porodnictví se nachází v pavilonu H.