Gynekologie a porodnictví

Rozšíření kosmetických služeb na celé oddělení Gynekologie a porodnictví

Každá žena či dívka hospitalizovaná na oddělení Gynekologie a porodnictví, která projeví zájem vrátit se domů nalíčená, může v současnosti využít zdarma kosmetické služby a poradenství vizážistky. Tuto službu z důvodu obrovského zájmu rozšiřuje na celé oddělení.

Informace poskytneme přímo na oddělení. Jsme JEDINÝM GYNEKOLOGICKO-PORODNICKÝM ODDĚLENÍM V OSTRAVĚ, které takovéto služby poskytuje.


Exkurze porodního sálu a oddělení šestinedělí

Exkurze porodního sálu a oddělení šestinedělí od 8. 8. 2013 probíhají každý čtvrtek od 16 hod.

Sraz maminek je na porodním sále v 16:00, exkurze je zdarma a trvá asi dvě hodiny. Není třeba se rezervovat dopředu.


Kurz Manipulace s novorozencem

Termín dalšího kurzu Manipulace s novorozencem najdete na Facebooku porodního sálu.
Hlaste se na tel č. 596194451 nebo na gabriela.mlcochova@mnof.cz.


Odborný personál poskytuje komplexní péči rodičkám a pacientkám z Ostravy i širokého okolí. Co do počtu narozených dětí se řadí mezi pět největších porodnic v České republice.

Oddělení má 62 lůžka pro dospělé a 30 novorozeneckých lůžek v pavilonu dokončeném v roce 1986. Pokoje hotelového typu jsou dvou a třílůžkové s vlastním sociálním zařízením. Na části šestinedělí jsou dva jednolůžkové pokoje s nadstandardním vybavením. V komplexu porodního sálu je nadstandardní porodní sálek a další sálek pro alternativní vedení porodu. V průběhu porodu je využívána muzikoterapie a rehabilitační pomůcky. Po porodu jsou novorozenci neustále s matkami, pokud to dovolí jejich zdravotní stav.

U téměř poloviny rodiček se porodu účastní otec nebo jiný člen rodiny. Oddělení je nositelem diplomu WHO UNICEF – BABY FRIENDLY HOSPITAL za přípravu a rozvoj kojení, jako nejpřirozenější a nejlepší stravy novorozenců.

Gynekologická část oddělení poskytuje celou škálu odborné péče, včetně rozsáhlých onkologických operací. Pro pooperační stavy slouží jednotka intenzivní péče o čtyřech lůžkách. Specialitou oddělení je gynekologická operativa využívající laseru. Značné procento operací je prováděno miniinvazivní laparoskopickou technikou.

Na tuto odbornou činnost jsou navázány specializované ambulance a poradny pro ohrožená a patologická těhotenství, léčbu sterilit a gynekologickou endokrinologii, poruchy přechodu, dětskou gynekologii a dále ambulance pro vyhledávání a léčbu prekanceroz (předrakovinový stav) a ambulance gynekologické onkologie.Vedle této činnosti spolupracujeme s genetiky v primární a sekundární prevenci vrozených vývojových vad. Specializovaný tým provádí ve spolupráci s dětským kardiologem ultrazvukové vyhledávání možných závažných vrozených vad srdce.Veškerá péče je poskytována pacientkám bez ohledu na místo jejich bydliště.Oddělení Gynekologie a porodnictví se nachází v pavilonu H.