Neurochirurgie

Neurochirurgie Městské nemocnice Ostrava byla založena v roce 1993 a poskytuje péči obyvatelům Ostravy i širokého okolí. Hlavní náplní oboru neurochirurgie je diagnostika a terapie chirurgicky řešitelných neurologických onemocnění mozku, míchy, periferních nervů a páteře dospělých pacientů. V týmu pracuje 6 lékařů, z toho jeden neurolog – intenzivista.

Kromě vlastní péče o pacienty je na oddělení prováděna vědecká a výuková činnost. Pracoviště bylo akreditováno MZ ČR dne 24. 5. 2010.

Neurochirurgie poskytuje péči na 20 standardních lůžkách, z nichž jsou dva pokoje nadstandardní, vybaveny, mimo jiných, vlastním sociálním zařízením, TV, telefonem a internetem.

Cena nadstandardního pokoje je 600 Kč/den. Dále je k dispozici klimatizovaná jednotka intenzivní péče s pěti plně ventilovanými lůžky, vybavena technikou na standardní evropské úrovni a plně odpovídající požadavkům kvalitní poskytované péče.

Operační sál má k dispozici přístroje standardně používané v ČR.

Diagnostický a terapeutický komplement je dostupný 24 hodin denně. V rámci pracoviště je k dispozici jedna ambulance s denním provozem, která zajišťuje také konziliární činnost nejen pro naši nemocnici, ale také širší spádovou oblast.

Samozřejmostí a standardem je dnes používání miniinvazivních technik, technik předních přístupů, implantace špičkových materiálů a náhrad, endoskopické výkony a použití neuronavigačních a radiozobracovacích technik na operačním sále.

V paletě neurochirurgických výkonů jsou všechny modality páteřních stabilizačních výkonů a implantace funkčních náhrad meziobratlových plotének k zajištění mobility poškozených segmentů páteře.