Lůžková část

Lůžková část se skládá ze dvou standardních stanic. Celkový počet standardních lůžek je v současnosti 38. Na stanici A 20 lůžek, na stanici B 18 lůžek. Stanice jednotky intenzivní péče disponuje 8 lůžky.

Standardní stanice zajišťují diagnostiku a léčbu u pacientů s akutními algickými syndromy páteře, degenerativní onemocnění páteře, degenerativní onemocnění mozku, cévní a nádorová onemocnění mozku, křečové stavy a další neurologická onemocnění.

Pokoje jsou tří až čtyřlůžkové, vybaveny moderními polohovacími lůžky značky Linet, kdy si pacient sám může nastavit vyhovující úlevovou polohu, a rovněž unikátně konstruovanými nočními stolky. Toto a další sladění vybavení pokojů podporuje psychickou pohodu pacientů a zvyšuje úroveň celého oddělení.

Sociální zařízení je společné, zrekonstruované. Součástí lůžkové stanice je nadstandardní pokoj.

Návštěvní hodiny: denně 15:00 – 17:00.

Nadstandardní pokoj je zařízen od počátku října 2010. Kromě mnoha jiných nadstandardů v nemocnici má výhodu ve větší podlahové ploše, proto je možno s nemocným ubytovat také rodinného příslušníka. Je vybaven lednicí, varnou konvicí, sprchou, toaletou, LCD televizorem s digitálním příjmem TV signálu, přípojkou internetu a vlastní telefonní linkou. Příplatek za používání pokoje je 600 Kč/den + telefonní hovory.

Návštěvy na nadstandardních pokojích Městské nemocnice Ostrava jsou časově neomezené.

Cena za doprovod: ubytování = 460 Kč + 115 Kč za celodenní stravu= 575 Kč/den.

Cena za celodenní stravu (bez noclehu – jednodenní pobyt) činí 121 Kč/den.