Operativa

Operujeme na moderních aseptických operačních sálech s laminárním prouděním vzduchu, vybaveným pojízdným RTG zesilovačem s pamětí, artroskopickým přístrojem se shaverem, vaporem, artroskopickou pumpou. Používáme moderní implantáty a instrumentária renomovaných a osvědčených výrobců. Na našem oddělení provádíme široké spektrum ortopedických operačních výkonů. Oddělení má velké zkušenosti a dosahuje významných úspěchů v těchto oblastech:

  • endoprotetika – implantace umělých kloubů kyčelních i miniinvazívně, kolenních, ramenních loketních, a hlezenních, včetně složitých revizních operací, implantace kyčelních kloubů minimálně invazivní technikou.
  • artroskopické rekonstrukční výkony – nejčastější jsou artroskopické výkony na kolenních kloubech – s ošetřením poranění menisků (menisektomie či sutura) a zkřížených vazů (plastika předního zkříženého vazu), dále artroskopie ramene (subacromiální dekomprese, stabilizační výkony aj.) a také artroskopie hlezna, lokte a v poslední době artroskopie kyčelního kloubu.
  • chirurgie nohy – výkony u deformit předonoží. K dispozici jsou nejmodernější instrumetária. Jedná se zejména o korekce hallux valgus deformity – tzv. vbočený palec – korekční osteotomie s fixací speciálními šrouby, dále řešení artrozy kořenového kloubu palce , korekční operace při příčném plochonozí a korekce postavení nohy při postižení skeletu i šlach.
  • korekční výkony u deformací a deformit končetin – osteotomie kostí při osových deviacích, operace na šlachách při kontrakturách poúrazových nebo při neurologických postiženích.
  • řešení složitých nitrokloubních zlomenin – zejména u kloubů kyčelního, kolenního, hlezenního, ramenního loketního a zápěstního, v indikovaných případech jako výkony artroskopicky asistované.