Urologie

Urologické oddělení má dlouholetou tradici. Profesor urologie na klinice LF Masarykovy university v Brně MUDr. Karel Uhlíř vybudoval toto oddělení jako v pořadí druhé samostatné urologické pracoviště v tehdejším Československu v roce 1947.

V současnosti disponuje oddělení 21 lůžky (z toho 2 nadstandardní pokoje). Poskytujeme komplexní urologickou péči o pacienty z Ostravy a přilehlých regionů se zaměřením na léčbu a operace onkologických onemocnění (zejména karcinom ledviny a prostaty) a na léčbu urolitiázy (tvorba a přítomnost kamenů v močových cestách). Odbornou péči poskytuje pacientům z Ostravy i okolí tým 10 lékařů. Jedná se o celou šíři diagnostických a léčebných úkonů při léčbě onemocnění ledvin, močovodů, močového měchýře, onemocnění prostaty a zevního genitálu u mužů.

Zavedení endoskopické a laparoskopické techniky znamená významné zvýšení počtu léčených pacientů progresivními metodami především při léčbě nádorových onemocnění ledvin, urolitiázy a onemocnění prostaty. K dispozici je technika, umožňující urodynamická vyšetření, která upřesňují diagnostiku a zlepšují terapeutické možnosti u nemocí s dysfunkcí dolních močových cest.

Nemocným nabízíme možnost absolvovat i náročnější vyšetření a vybrané operace ambulantně.

Urologická ambulance je v provozu každý den, rovněž poskytujeme každodenně nepřetržitou pohotovostní službu.