Aktuality

Supervize pro dobrovolníky

Ve čtvrtek 16. května proběhlo v prostorách MNO pravidelné supervizní setkání dobrovolníků, pod vedením supervizora, paní Mgr. Ivy Kuzníkové.

Jaro v Radvanicích

Pro pacienty v Léčebně dlouhodobě nemocných a Domu sociálních služeb v Radvanicích připravila paní Olga Jarošová, koordinátorka dobrovolnického centra ADRY, ve spolupráci s naší nemocnicí, posezení u kávy a čaje se zdobením velikonočních perníčků. Příjemná akce se uskutečnila 17. dubna, za účasti dobrovolníků ADRY, kteří ochotně pomáhali seniorům v jejich kreativní tvorbě. Podobně jsme zdobili se seniory perníčky již během adventu, a protože mělo tvůrčí posezení velký úspěch, rozhodli jsme se na něj navázat, ovšem tentokrát v jarní podobě.

V MNO proběhlo školení zájemců o dobrovolnictví

Dne 13. 2. 2019 proběhlo v prostorách malé jídelny MNO školení všech zájemců o dobrovolnictví v naší nemocnici. Akce proběhla jako každoročně ve spolupráci s Dobrovolnickým centrem ADRA, se kterým MNO spolupracuje již od roku 2011. Přejeme novým dobrovolníkům hodně štěstí a hlavně nadšení z této užitečné a chvályhodné činnosti. Děkujeme i za naše pacienty.

Konference o dobrovolnictví

16. dubna 2017
Dne 11. dubna 2017 se v Městské nemocnici Ostrava konala konference „Dobrovolníci – obyčejní lidé, kteří dělají neobyčejné věci“, která svým bohatým programem přiblížila všem zúčastněným různé formy dobrovolnictví.

Přednášky o Novém Zélandu a Islandu v Radvanicích

6. února 2017
Na jaře loňského roku mluvil o Japonsku, nyní si připravil dobrovolník z Dobrovolnického centra ADRA Ostrava Petr Herold pro pacienty Léčebny dlouhodobě nemocných a uživatele Domu sociálních služeb v Ostravě-Radvanicích další zajímavé přednášky na téma „Nový Zéland – na druhé straně planety“ a „Island – mezi ovcemi a krátery“.

Dobrovolníci se školili v první pomoci

16. prosince 2016
Dobrovolníci Dobrovolnického centra ADRA Ostrava se v Městské nemocnici Ostrava proškolili v základech laické první pomoci a v kardiopulmonální resuscitaci. Kromě teoretických znalostí si vyzkoušeli také praktický nácvik na výukových modelech.

Mikuláš v Městské nemocnici Ostrava

7. prosince 2016
Odpoledne 5. 12. 2016 navštívil Dětské oddělení Mikuláš, anděl a dva čerti v podání dobrovolníků z dobrovolnického centra ADRA Ostrava.

Dobrovolníci nabízejí kávu, čaj a vlídné slovo

2. listopadu 2016
Pacienti v Léčebně dlouhodobě nemocných a klienti Domu sociálních služeb v Ostravě-Radvanicích mají od října každou středu odpoledne možnost strávit příjemné chvíle u kávy nebo čaje s dobrovolníky Dobrovolnického centra ADRA Ostrava.

V Radvanicích si povídali o Japonsku

2. května 2016
„Japonsko, země milionu příchutí“ – tak zněl název přednášky pro pacienty Léčebny dlouhodobě nemocných a uživatele Domu sociálních služeb.

Dobrovolníci z občanského sdružení Maranatha v Domě sociálních služeb

3. září 2015
Ve druhém prázdninovém měsíci mladí dobrovolníci z občanského sdružení Maranatha v rámci projektu „DOTKNI SE NEBE Ostrava“ nabídli svou pomoc – pracovité ruce a usměvavé tváře Dobrovolnickému centru ADRA Ostrava. To nabídku využilo a předalo ji dál do zařízení, se kterými v rámci dobrovolnických programů spolupracuje. Jedním ze zařízení, které využilo dobrou vůli a nadšení dobrovolníků, byl Dům sociálních služeb v Ostravě-Radvanicích.

Studentky Gymnázia Ostrava-Zábřeh si pro seniory připravily zajímavý program

30. června 2015
V pátek 26. 6. 2015 dorazily do Ostravy-Radvanic studentky Gymnázia Ostrava-Zábřeh, aby více než třiceti pacientům z Léčebny dlouhodobě nemocných a uživatelům Domu sociálních služeb ve zdejší společenské místnosti zpříjemnily dopoledne.

Psí návštěva v Domě sociálních služeb

23. června 2015
Dopoledne ve společnosti sympatické psí slečny Besi strávili uživatelé Domu sociálních služeb v Ostravě-Radvanicích. Ve spolupráci s Dobrovolnickým centrem ADRA Ostrava si připravila studentka, která aktivně pomáhá zvířatům již třetím rokem, Monika Neumannová, besedu s názvem „Pomáháme opuštěným a týraným zvířatům“.

Knihy ze sbírky našly své místo

27. dubna 2015
Když vloni v listopadu vznikl nápad uspořádat ve spolupráci s Dobrovolnickým centrem ADRA Ostrava sbírku knih pro Dům sociálních služeb v Ostravě-Radvanicích, nikdo netušil, že sbírka bude mít tak velký ohlas a počet knih, které ostatní chtějí věnovat potřebným, se vyšplhá až na dva tisíce.

Dobrovolníci se sešli na supervizi

18. března 2015
Pondělní odpoledne patřilo v Městské nemocnici Ostrava pravidelnému superviznímu setkání dobrovolníků, a to pod vedením supervziorky Bc. Andrey Radomské, DiS., za účasti koordinátorek pro dobrovolnický program Mgr. Zuzany Kuperové za Dobrovolnické centrum ADRA Ostrava a Mgr. Jany Zádrapové za Městskou nemocnici Ostrava.

Harmonika a zpěv zněly v Radvanicích

10. února 2015
Již podruhé navštívil Dům sociálních služeb v Ostravě-Radvanicích dobrovolník Dobrovolnického centra ADRA Ostrava pan Václav Švidrnoch a opět si pro uživatele připravil moc hezký program.

Noví dobrovolníci přicházejí do nemocnice v průběhu celého roku

30. ledna 2015
Každou první středu v měsíci pořádá Dobrovolnické centrum ADRA Ostrava školení nových dobrovolníků. Průběžně se zde objevují také zájemci o dobrovolnický program v Městské nemocnici Ostrava.

Dobrovolníci se školili v kardiopulmonální resuscitaci

3. prosince 2014
Dobrovolníci, kteří docházejí za pacienty v naší nemocnici, dostali příležitost proškolit se v kardiopulmonální resuscitaci.

Adventní hudební vystoupení v Domě sociálních služeb

17. prosince 2014
Úterní adventní dopoledne strávili uživatelé Domu sociálních služeb v Ostravě-Radvanicích při hudebním vystoupení. Pan Václav Švidrnoch, dobrovolník z Dobrovolnického centra ADRA Ostrava, zazpíval a zahrál pro radost nejen vánoční koledy, ale i známé lidové písně a došlo i na písničky na přání.

MNO ve spolupráci s Dobrovolnickým centrem ADRA uspořádala sbírku knih

27. listopadu 2014
Máte doma knihy, o kterých víte, že je nevyužijete, a zároveň nevíte, co s nimi? Přineste je k nám a věnujte je dobré věci.

Projekt Comenius představili studenti z Waldorfské střední školy v Ostravě

27. listopadu 2014
Ve společenské místnosti Léčebny dlouhodobě nemocných v Ostravě-Radvanicích se ve čtvrtek 6. 11. 2014 dopoledne sešli pacienti léčebny a klienti Domu sociálních služeb, a to za cílem seznámit se s projektem Comenius Waldorfské střední školy a zpestřit si tak pobyt v nemocničním prostředí.

Sbírka knih

2. října 2014
Máte doma knihy, které již nevyužijete, a nevíte co s nimi? Přineste nám je a věnujte je pro dobrou věc.

Výtvarná dopoledne v Domě sociálních služeb

24. února 2014
Po tři dopoledne v lednu a v únoru mohli klienti Domu sociálních služeb v Ostravě-Radvanicích strávit příjemný čas při výtvarné činnosti.

Poděkování dobrovolníkům

21. února 2014
V léčebně dlouhodobě nemocných, v Domě sociálních služeb nebo na oddělení Dětského lékařství. Tam všude můžete narazit na sympatické, usměvavé a radost rozdávající dobrovolníky, kteří za našimi pacienty dochází již tři roky.

Dobrovolnictví v roce 2013

2. ledna 2014
I v roce 2013 pokračovala Městská nemocnice Ostrava ve spolupráci s Dobrovolnickým centrem ADRA Ostrava. S dobrovolníky se pacienti mohli setkat na oddělení Dětského lékařství, v Léčebně dlouhodobě nemocných a v Domě sociálních služeb. Kromě individuálních návštěv u pacientů na pokoji se konalo také několik společných akcí, které pomáhali zorganizovat právě dobrovolníci. Jednalo se o vystoupení folklórního souboru Morava, opékání párků či posezení s arteterapeutkou.

Dobrovolníkem roku je Tomáš Polášek, který pravidelně navštěvuje pacienty Městské nemocnice Ostrava

6. prosince 2013
Při příležitosti Evropského roku občanství a Mezinárodního dne dobrovolníků, který je stanoven na 5. prosince, byli na Nové radnici Magistrátu města Ostravy za svou dobrovolnickou činnost oceněni Dobrovolníci roku 2013. Záštitu nad touto akcí převzal a ceny všem sedmi oceněným dobrovolníkům předal náměstek primátora Ing. Martin Štěpánek, Ph.D.

Pacienti LDN strávili dvě příjemná odpoledne se zábavným programem a byli moc nadšeni

5. prosince 2013
Pacienti oddělení Léčebny dlouhodobě nemocných Městské nemocnice Ostrava strávili dvě příjemná dopoledne mimo své nemocniční pokoje.

Pacienti v Léčebně dlouhodobě nemocných opékali párky

19. září 2013
Na zahradě areálu Léčebny dlouhodobě nemocných připravili zaměstnanci léčebny, pracovníci a dobrovolníci Dobrovolnického centra ADRA Ostrava pro pacienty nevšední pondělní odpoledne. Celkem 13 pacientů se sešlo, aby společně strávili chvíle mimo zdí nemocničního zařízení a užili si tak ještě teplého počasí, sluníčka a dobré nálady.

Vystoupení folklórního souboru Morava v LDN

30. květen 2013
V sobotu 25. května zhlédlo bezmála 50 pacientů Léčebny dlouhodobě nemocných a klientů Domu sociálních služeb v zimní zahradě léčebného zařízení v Ostravě Radvanicích vystoupení folklórního souboru Morava.

V Městské nemocnici Ostrava je o dobrovolnictví zájem

9. březen 2012
Školení nových dobrovolníků, kteří projevili zájem pomáhat v Městské nemocnici Ostrava, proběhlo v minulých dnech v prostorách Domu sociálních služeb v Radvanicích. Sedm nových dobrovolníků tak bude od nynějška zpříjemňovat volný čas dlouhodobě hospitalizovaným pacientům na oddělení Neurologie, Léčebny dlouhodobě nemocných či Domu sociálních služeb.