Antigenní odběrové centrum MNO zahájilo dobrovolné testování

16. 12. 2020

Od středy 16. prosince spustila Městská nemocnice Ostrava dobrovolné testování pro pro širokou veřejnost na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS CoV-2 prostřednictvím POC antigenních testů. Testování je možné v úterý, středu a pátek v čase od 10:00 do 14:00 hod. na centrálních odběrech v pavilonu D1.

Antigenní odběrové centrum je v provozu od úterý 8. prosince. To bylo nejprve zřízeno pro preventivní testování pedagogických pracovníků. Od dnešního dne je provoz rozšířen na všechny občany, kteří chtějí dobrovolné testování podstoupit. Maximální kapacita je stanovena na 80 odběrů denně.

K dobrovolnému antigennímu testování na covid-19 probíhá rezervace výhradně přes centrální systém MZ ČR. Antigenní test bude proveden pouze v případě objednání tímto uvedeným způsobem!

Vzorky se analyzují na místě a odběr je proveden výtěrem z nosohltanu. Výsledek vyšetření Vám bude osobně sdělen do 45 min. od odběru. Občan je povinen vyčkat na výsledek Antigenního testu dle instrukcí personálu MNO. V případě pozitivity je povinen podstoupit PCR test a řídit se pokyny personálu MNO. Obdržíte potvrzení (výsledek) o provedeném testu obsahující poučení v případě pozitivního nebo negativního výsledku. Vyšetření je hrazeno ze zdravotního pojištění. Je možné se nechat otestovat opakovaně, avšak nejvýše jedenkrát za 5 dní. Samoplátce v současné chvíli nevyšetřujeme, pouze metodou PCR.

Více informací naleznete na stránkách MZ ČR.

  Sdílet na Facebooku