Podcasty

Podcast MNO

Městská nemocnice Ostrava má 175letou historii, moderní zázemí, sídlí v centru Ostravy a zaměstnává více než 2000 lidí. Zahrnuje 32 klinických pracovišť a téměř 120 specializovaných ambulancí. Žádná z nefakultních nemocnic v České republice nedisponuje tak vysokým počtem akreditovaných specializovaných center jako naše nemocnice. Jsme jediné Centrum hyperbarické medicíny na Moravě a ve Slezsku. Trvalá obměna přístrojového vybavení, postupná modernizace celého areálu, důstojné zázemí pro personál i vysoký komfort pro pacienty, to jsme My Fifejdy. Hosty budou nejen primáři oddělení, ale také další odborníci z oboru. Pravidelně se vám budeme hlásit z naší nemocnice v srdci Ostravy.

Můžete nás poslouchat na:

Spotify Apple Podcasts Pocket Casts Google Podcasty YouTube Audiolibrix TuneIn Listen Notes RSS

Nenašli jste odkaz na svou oblíbenou podcastovou službu?
Dejte nám vědět na podcast@mnof.cz.


Hana Nováková

Kliničtí farmaceuti už 10 let posuzují medikaci pacientů v MNO, jak? Popíše doktorka Hana Nováková

Léky zapíjejte jen vodou, a pozor nejen na citrusy, ale také banány. Jaká jsou další doporučení a co úprava medikace a spolupráce s lékaři? Více už vedoucí klinická farmaceutka MNO Hana Nováková.


Kamil Hrubý

O atraktivitě i specificích práce v nemocniční lékárně s vedoucím lékárníkem Kamilem Hrubým

S vedoucím lékárníkem Kamilem Hrubým o specificích nemocniční lékárny i nedostatku léků. O krásách tohoto oboru, náročnosti studia farmacie i důležitosti příbalových letáků…


Martin Formánek

Mladý obor, mladý primář - Martin Formánek o nejčastějších diagnózách ORL i varovných signálech...

S primářem Martinem Formánkem o ORL, mladém oboru, který mu učaroval. Nejčastější diagnózy, varovné signály. Připravovaná spánková laboratoř i čekání na Da Vinciho.


Radovan Kozel

Staráme se o pacienty s plicními onemocněními, kuřáky i ty, co chrápou, řekl primář oddělení Kozel

Až 80 % pacientů, kteří k nám přijdou do ambulance, vlastně vůbec neví, proč kouří,” uvádí primář plicního oddělení MNO Radovan Kozel.


Jana Vlčková

Často děláme detektivní práci, příčina bolesti je jiná, než si myslí pacient, říká primářka Vlčková

Staráme se nejen o pacienty s bolestmi zad nebo po úrazech, v poslední době čím dál častěji připravujeme budoucí maminky na porod,” říká primářka Rehabilitační a fyzikální medicíny MNO Jana Vlčková.


Tomáš Málek

Anesteziolog musí být klidný, nepanikařit a povznést se nad detail, říká primář ARO Tomáš Málek

Anesteziolog je vlastně takovou dobrou duší a strážným andělem, který provází pacienta na cestě operačním výkonem, říká primář oddělení ARO Městské nemocnice Ostrava Tomáš Málek.


Zuzana Gattnarová

Primářka Zuzana Gattnarová – k patologii patří řada mýtů včetně těch, že se věnujeme jen pitvám

Nemocniční patologové se narozdíl od soudních lékařů věnují především živým pacientům, studují odebrané vzorky tkání. Patologii označuje primářka oddělení Zuzana Gattnarová za královnu medicíny.


Marek Ožana

Primář Marek Ožana – naše porodnictví je jako Mercedes, patří do 10 nejlepších na světě

České porodnictví je na tom podobně jako Mercedes mezi ostatními značkami aut, patří mezi 10 nejlepších na světě, říká Marek Ožana, primář oddělení Gynekologie a porodnictví Městské nemocnice Ostrava.


Lukáš Klečka

Primář Neurologie Lukáš Klečka o svém oboru a pacientech s problémem tří N

Primář Neurologie Městské nemocnice Ostrava Lukáš Klečka o svém oboru a pacientech s problémem tří N, migrénou nebo dalšími bolestmi. Opravdu by si v 80 procentech případů poradil jen s hřebíkem a kladívkem?