Cyklosvětluška aneb světýlka naděje pro Marušku Kučerovou i s Městskou nemocnicí

06. 09. 2023

Cyklosvětluška je charitativní projekt, který si drží tradici a pomáhá od roku 2016. Jedná se o pohodovou cyklojízdu a pěší chůzi v Bělským lesem v Ostravě. Letos se Cyklosvětluška poprvé spojí s 25. ročníkem Bambifestu (přehlídka volnočasových aktivit pro děti a mládež). Akce se uskuteční tradičně v Bělském lese, odkud bude probíhat i start a celý doprovodný program pro celou rodinu. Městská nemocnice u této akce nebude chybět. Jak zajištěním zdravotního dozoru, doprovodným edukačním programem, tak aktivní účastí zaměstnanců.

V letošním osmém ročníku podpoříme čtrnáctiletou Marušku Kučerovou z Ostravy Jihu, která trpí těžkou formou dětské mozkové obrny způsobující ztuhlost a slabost všech čtyř končetin. Maruška je tak odkázána na invalidní vozík. Díky svým rodičům, rehabilitačním pracovníkům, cvičitelům a dárcům, kteří jí pomáhají, dokáže být aktivní a užívat si svůj život. Ani omezený pohyb celého těla, díky němuž je stále odkázána na vozík jí nezabrání plnit si své sny a plány.

Na Cyklosvětlušce si každý může vybrat trasu podle svých možností a schopností. Akce se mohou zúčastnit i ti nejmenší např. na svých odrážedlech či koloběžkách, senioři, ale i pěší. Každý ze zaregistrovaných účastníků je zařazen do slovování o hodnotné ceny. Taky se vybírá a oceňuje nejlépe nasvícené kolo. Stačí se zaregistrovat, přijet a společnou jízdou na osvětlených kolech rozsvítit Bělský les. Cílem není být nejrychlejší, ale užít si atmosféru rozsvíceného Bělského lesa a rozsvítit tak nejvíce světýlek.

Startovné činí 150 Kč. Celý výtěžek ze startovného bude věnován rodině Marušky a poslouží na nákup přídavného elektrického pohonu k mechanickému invalidnímu vozíku.

Startujeme 9. září 2023 od Starobělské Koliby (u Bělského lesa, Ostrava-Zábřeh). Registrace probíhá online na webu www.cyklosvetluska.cz nebo na místě osobně již do 10 hodiny dopoledne.

„V rámci akce Bambifest, se kterou se letos Cyklosvětluška spojila, se budete moci občerstvit a užít si i doprovodný program od dopoledních hodin. Čeká na vás prezentace spolků, klubů, oddílů, SVČ, DDM aj., kteří pořádají aktivity vy využití volného času dětí a mládeže. Doprovodný program pro vás chystáme i na našem stánku Akord & Poklad, kde si děti budou moci vyzkoušet různé výtvarné aktivity nebo si vyrobit třeba odznáček. Letošní novinkou bude fotostěna s maskoty Cyklosvětlušky, se kterými se můžete na památku vyfotit. Od 18:30 zahraje ostravská kapela Tomáš Adámek & ToMášJedno. První okruh (jízdu) odstartujeme 19:45, druhou pak 20:00. V cíli se všichni potkáme ve 21:00, kde bude probíhat slavnostní ukončení akce, bude se losovat o ceny, vyhodnocovat nejlépe nasvícené kolo a jako hřeb večera bude předání šeku rodině Marušky Kučerové“, uvádí za organizátory Zdeněk Kačor.

Přijďte se zapojit do této jedinečné akce a pomozte Marušce plnohodnotně žít svůj život a radovat se z něj.

Pokud nemůžete v sobot dorazit na akci a rádi byste Marušku podpořili, můžete! Do soboty 9. 9. běží online sbírka https://www.donio.cz/podporte-marusku-s-mozkovou-obrnou. Můžete tak Marušku podpořit libovolnou finanční částkou.

Web: https://cyklosvetluska.cz/
FB událost: https://www.facebook.com/events/275334151608367

Charitativní akci Cyklosvětluška pořádá Akord & Poklad, s. r. o. za finanční podpory Městského obvodu Ostrava-Jih.

  Sdílet na Facebooku

Fotogalerie