Den otevřených dveří naší porodnice přilákal více než 150 budoucích maminek

01. 10. 2021

Poslední zářijové odpoledne otevřela své dveře návštěvníkům naše porodnice. V době od 14 do 18 hodin si její prostory prohlédlo více než 150 nastávajících maminek se svým doprovodem. Na programu byly prezentace, přednášky, ukázka těhotenské jógy i soutěže o dárky od partnerů akce.

Den otevřených dveří naší porodnice přilákal více než 150 budoucích maminek

Mluvilo se například o vedení spontánního porodu po císařském řezu. O přednášku se postaraly lékařky Tereza Branna a Iva Staňová. Novorozeneckou JIP a screening představil doktor Daniel Murin. Olga Večeřová, fyzioterapeutka Dětského rehabilitačního stacionáře, který je detašovaným pracovištěm nemocnice, seznámila přítomné se správnou manipulací s novorozencem.

Nechyběl ani pohyb pod vedením Moniky Karch, která si s budoucími maminkami zacvičila jógu. Ředitelka Městské knihovny Ostrava Miroslava Sabelová představila projekt S knížkou do života. Dne otevřených dveří se účastnila také soukromá porodní asistentka Nikola Cenková a zástupkyně asociace dul Jana Čurdová.

„Jsem ráda, že si tento den budoucí maminky tak užily, máme opravdu samé pozitivní ohlasy,“ podělila se o své dojmy vrchní sestra oddělení Markéta Hemzová, která zároveň předala vítězce soutěže hlavní cenu v podobě pobytu na nadstandardním pokoji v naší porodnici.

Poděkování za příjemnou atmosféru po celé čtvrteční odpoledne patří všem návštěvníkům, přednášejícím i partnerům této akce, společnostem HiPP, Saloos, Nobilis Tilia, Weleda, Medela, Babycool, Slezská Harmonia a Cord blood center.

  Sdílet na Facebooku

Fotogalerie