Den mediků potřetí, tentokrát na Neurochirurgii

19. 04. 2023

Ve čtvrtek 19. dubna proběhl třetí Den pro mediky. Po chirurgii a interně následovala neurochirurgii. Pět mediků z ČR i Slovenska strávilo den se svými budoucími kolegy přímo v praxi.

Studentky a studenty z Lékařské fakulty Ostravské univerzity, Masarykovy univerzity a tři z Jesseniovy lekárské fakulty v Martine dnem provázel primář oddělení Róbert Kroupa spolu se svými kolegy. Připraven byl atraktivní program zahájený videoukázkami zajímavých operací, následovala simulační část. Budoucí kolegové si vyzkoušeli šití pod mikroskopem, pokračující steh používaný při operacích na cévách, práci s endoskopem, stabilizaci - fixaci obratlů pomocí šroubů a tyčí za pomocí skutečného neurochirurgického instrumentária a přístrojů. Poté nahlédli k operačnímu výkonu exstirpace tumoru prodloužené míchy a mozečku s odborným výkladem.

Medici byli s programem velmi spokojeni. Prioritou pro ně byla možnost setkat se přímo s lékaři na daném pracovišti a ocenili praktickou část, kdy si mohli vyzkoušet základní techniky. Velmi kladně byl hodnocen personál, jak erudicí, přípravou programu, tak ochotou, osobitým, milým přístupem. Vyzdvihnuta byla přátelská atmosféra. Využijí i možnost absolvovat v létě nepovinou praxi na neurochirurgii.

  Sdílet na Facebooku

Fotogalerie