Hospitalizovaní pacienti volili příštího prezidenta přímo na odděleních

13. 01. 2023

Od půl třetí odpoledne dnes obcházely dvě volební komise pacienty, kteří jsou hospitalizovaní v Městské nemocnici Ostrava. Dohromady jich bylo 62, svůj volební hlas pro jednoho z prezidentských kandidátů odevzdávali nejčastěji přímo z nemocničního lůžka. Na oddělení rehabilitace odvolili postupně v jídelně.

„Už v pondělí 9. ledna jsme připravili zvláštní seznamy pacientů, u kterých se předpokládalo, že budou hospitalizováni i v době voleb, a odeslali je na úřad Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, který je vyškrtnul z voličských seznamů v místě jejich trvalého bydliště," sdělila koordinátorka pro volby v MNO všeobecná sestra ARO Jana Kozubová, a dodala, že ve středu 11. ledna se provedla aktualizace seznamů, do nichž už nebylo možné pacienty dopisovat, ale bylo možné je přehlásit, protože u nich skončila hospitalizace, zpět do místa bydliště. Změnu na základě nemocničního seznamu provedl opět městský obvod. Dva pacienti odvolili na základě voličského průkazu, který si do nemocnice přinesli s sebou.

Městská nemocnice Ostrava umožňujeme pacientům volit pravidelně. Volební komise, které nemocnici navštívily, určil centrální obvod Moravská Ostrava a Přívoz. Ta letošní byla ze Základní školy Kounicova.

  Sdílet na Facebooku

Fotogalerie