Hospitalizovaní pacienti volili přímo na odděleních

08. 10. 2021

Od půl třetí odpoledne dnes obcházela volební komise pacienty, kteří jsou hospitalizovaní v Městské nemocnici Ostrava. Dohromady jich bylo 37, svůj volební hlas odevzdávali nejčastěji přímo z nemocničního lůžka.

Největší zájem byl na oddělení rehabilitace, tam se ale pacienti shromáždili v jídelně, protože jsou chodící. Volili u nás také tři pacienti s voličským průkazem, kteří jsou v nemocnici kvůli plánované hospitalizaci, dva na neurochirurgii a jeden na rehabilitaci.

 „Už v pátek 1. října jsme připravili  zvláštní seznamy pacientů, u kterých se předpokládalo, že budou hospitalizováni i v době voleb, a odeslali na magistrát, který je vyškrtnul z voličských seznamů v místě jejich trvalého bydliště," sdělila koordinátorka pro volby v MNO vrchní sestra ARO Bc. Jana Kozubová, a dodala, že ve středu 6. října se provedla aktualizace seznamů, do nichž už nebylo možné pacienty dopisovat, ale bylo možné je přehlásit, protože u nich skončila hospitalizace, zpět do místa bydliště. Změnu na základě nemocničního seznamu provedl opět magistrát.

Městská nemocnice Ostrava umožňujeme pacientům volit pravidelně. Volební komisi, která nemocnici navštíví, určuje centrální obvod Moravská Ostrava a Přívoz. Ta letošní byla ze Základní školy Kounicova.

  Sdílet na Facebooku