Jako první se v novém roce ve fifejdské porodnici narodila Terezie

02. 01. 2024

K tříletému bráškovi Jonášovi přibyla do rodiny manželů Jana a Jany Zezulkových novorozená sestřička Terezie. Světlo světa spatřila 1. 1. 2024 sedm minut před polednem s váhou 4090 gramů a délkou 50 centimetrů. Maminka Jana v Porodnici Městské nemocnice Ostrava rodila už podruhé a péči zdravotníků si nemohla vynachválit.

„Všechno bylo perfektní, nemám, co bych personálu vytkla, až tomu nemůžu uvěřit. Pravidelně jsem sledovala Instagram a Facebook, navštívila jsem i den otevřených dveří, a musím říct, že se splnila všechna má očekávání. Původně jsme i dceři chtěli dát jméno od Jé, tak jak máme my ostatní, ale nakonec vyhrála Terezie – klasické české jméno, které jsme už dříve v rodině měli,“ uvedla šťastná maminka Jana.

Učitelka prvního stupně základní školy s manželem, který dělá automatizačního inženýra, další přírůstek do rodiny neplánují. Do práce by se chtěla maminka Jana vrátit, co nejdříve. „Učení mě baví a naplňuje, za školními dětmi bych se chtěla vrátit co nejdříve, na prvním místě ale mám rodinu, škola ještě bude muset počkat,“ doplnila maminka Jana.

V roce 2023 se v porodnici Městské nemocnice Ostrava narodilo celkem 1055 dětí, z toho v pěti případech se jednalo o dvojčata. Celkem to bylo 548 kluků a 507 děvčat. Ve 108 případech se jednalo o děti s porodní váhou do 2500 gramů, kterým péči poskytlo Intermediární centrum MNO.

Nejčastěji dostávaly jména Dominik, Sebastián, Michal a Vojtěch. Z dívčích potom Marie a Sofie.

  Sdílet na Facebooku

Fotogalerie