Medici zažili den na chirurgii

16. 03. 2023

Po covidové pauze Městská nemocnice opět uspořádala Den pro mediky. První ze tří jarních akcí proběhla na oddělení Chirurgie a úrazové chirurgie. Následovat bude Interna a Neurochirurgie.

Naši budoucí kolegové pod vedením primáře oddělení Ondřeje Strnadela a lékaře Matúše Kobyliaka zažili pracovní den našeho zdravotnického personálu přímo v "terénu". Medici Marek, René, Patrik a Peter zahájili program na operačním sále. Přítomni byli u náhrady aneurysmatu podkolenní tepny a u raritní konverzní operace male to female. Prohlédli si zrekonstruované oddělení, JIP, traumatologickou ambulanci, Navštívili i nové ARO. "Nejprve jsem se obával, jak vše bude probíhat, ale bylo to moc fajn, přínosná zkušenost i pro mě a ostatní kolegy. Předali jsme si mnoho zkušeností, praktických rad a odpověděli na celou řadu otázek," sdělil průvodce dne Matúš Kobyliak.

3 studenti 5. ročníku a jeden 3. ročníku přijeli jak z českých lékařských fakult - Ostravské univerzity, Masarykovy univerzity, tak z Jesseniovy Lékařské fakulty v Martině.  Medici byli s programem dne velmi spokojeni a akce splnila jejich očekávání. Rádi by navštívili i další podobné dny, např. na ortopedii, ORL a očním oddělení.

René D.: "Oceňuji individuální přístup pana primáře a dalších lékařů. Líbil se mi harmonogram, viděli jsme různá pracoviště v nemocnici, včetně operačních sálů a praktické ukázky."

Patrik T.: "Den mediků hodnotím jako student ze Slovenska velmi pozitivně. Možnost strávit den na oddělení, zeptat se na důležité  otázky týkající se naší budoucnosti, poznat a vyslechnout si názory přítomných lékařů, naplnilo moje očekávání."

Marek G.: "Velmi oceňuji čas, který nám věnoval primář chirurgie, možnost navštívit taky JIP i samotné oddělení s ambulancemi. Rádi nám zodpověděli všechny naše dotazy a předali informace, které se nám v budoucím profesním životě budou hodit. Zároveň se mi i líbilo nově zrekonstruované oddělení a vybavenost sálu. Samotný den hodnotím  velmi kladně.

Peter Š.: Přístup hodnotím pozitivně. Jeden den na prohlídku je sice velmi časově náročné, avšak personál se snažilz toho vytěžit maximum. Jsem rád, že jsem přišel a rozšířil si obzory své budoucnosti."

28. března přivítáme mediky na Interně a 19. dubna na Neurochirurgie, více informací zde.

  Sdílet na Facebooku

Fotogalerie