Městská nemocnice Ostrava nově v pravidelných podcastech

20. 04. 2023

Naše nemocnice přichází s novinkou ve formě podcastů, kterými se bude veřejnosti prezentovat kromě tradičních komunikačních kanálů a sociálních sítí. Zájemci si je budou moci poslechnout na platformě Spotify, Apple podcasts, Pocket casts nebo přes přímý proklik z webových stránek nemocnice. Videopodoba rozhovoru je zpřístupněna na YouTube kanálu MNO. Jednotlivé díly budou zveřejňovány v pravidelných měsíčních intervalech. Hostem historicky prvního podcastu je primář Neurologie Lukáš Klečka.

Prozradí, jak se dá bojovat s migrénou, bolestmi zad – i o takové pacienty se neurologové starají, stejně jako o ty s mrtvicí, demencí, epilepsií nebo Parkinsonovou chorobou, a to zdaleka není plný výčet diagnóz, se kterými pacienti k neurologům přicházejí. Je to také problém tří N, o kterém primář Lukáš Klečka mluvil, nebo o hřebíku a kladívku, které by mu údajně pomohly s 80 procenty pacientů.

Lidí s bolestí hlavy je dvanáct procent, možná o něco víc – jsou to migrenici nebo lidé s migrénou. V případě žen je to šestnáct procent, u mužů zhruba osm. Rozhodně tedy není pravda, že je migréna pouze nemocí žen. A bolestí hlavy je podstatně více – není to jen migréna,“ říká primář Lukáš Klečka. Těm, kteří chtějí být co nejdéle v co nejlepší kondici, doporučuje: „Chce to pohyb a trénovat paměť, prostě studovat, studovat, studovat! A netrávit většinu času u televize.“

Narodil se v Ostravě, žije v ní i pracuje, jen vystudovat si odskočil do Olomouce. S Městskou nemocnicí je spjatý od roku 1997, primářem je třetí rok. Je také vedoucím lékařem Iktového centra MNO, členem výboru diagnostiky a léčby bolesti hlavy, členem čestné rady Okresního sdružení České lékařské komory v Ostravě a místopředsedou nadačního fondu Hedalga, který spravuje registr pacientů s bolestí hlavy. 

V Podcastech Městské nemocnice Ostrava budou postupně prezentována jednotlivá pracoviště, zajímavosti z oddělení, jejich současnost, budoucnost, ale také historie. Mluvit se bude o léčebných postupech, novinkách i jejím dalším rozvoji.

Městská nemocnice Ostrava zaměstnává více než 2000 lidí. Zahrnuje 32 klinických pracovišť a téměř 120 specializovaných ambulancí. Žádná z nefakultních nemocnic v České republice nedisponuje tak vysokým počtem akreditovaných specializovaných center jako právě Městská nemocnice Ostrava. Jedná se o Centrum biologické léčby idiopatických střevních zánětů, Centrum vysoce specializované komplexní kardiovaskulární péče pro dospělé ve spolupráci s FNO, Centrum vysoce specializované péče o pacienty s iktem, Perinatologické centrum intermediární péče a Diabetologické centrum.

Ročně je v ní ošetřeno více než 225 tisíc pacientů, provedeno je přes 14 tisíc operačních zákroků, hospitalizováno je zhruba 23 tisíc pacientů. V Centru hyperbarické medicíny MNO je poskytována specializovaná zdravotní péče pacientům ze všech pěti moravských regionů. Nemocnici charakterizuje trvalá obměna přístrojového vybavení, postupná modernizace celého areálu, důstojné zázemí pro personál i vysoký komfort pro pacienty.

 

Můžete nás poslouchat na:

podcast Spotify Apple Podcasts Pocket Casts Google Podcasty YouTube Audiolibrix TuneIn Listen Notes RSS

 

  Sdílet na Facebooku

Fotogalerie