Náš Anděl mezi zdravotníky Šárka Trčková byla přijata panem primátorem

22. 09. 2022

Staniční sestru naší neurochirurgické JIP Šárku Trčkovou, která získala v silné konkurenci 12 finalistů stříbrnou medaili v projektu Anděl mezi zdravotníky 2022, přijal v úterý 20. září v budově Radnice města Ostravy primátor Tomáš Macura.

Kromě gratulace a poděkování za skvělou reprezentaci Městské nemocnice Ostrava Šárka dostala i věcné dary. Ke gratulaci se přidal také resortní náměstek primátora Zbyněk Pražák a vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Zdeněk Živčák. Setkání se účastnila také náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Marcela Murasová a vrchní sestra Neurochirurgie Lucie Tajdušová, která nominaci Šárky Trčkové do soutěže zaslala. Součástí neformální diskuze byl kromě současné situace ve zdravotnictví také volný čas, ve kterém se Šárka shodně s primátorem věnuje cyklistice.

Šárka porotu zaujala svojí pohotovostí, komunikativností i empatií. V celorepublikovém finále se utkala v několika disciplínách se zdravotními sestrami, lékaři, zdravotní laborantkou, pečovatelkou a lékárnicí. Všichni zvládli krátké představení, rozhovory se známými osobnosti i znalostní otázky, nechyběla promenáda ve zdravotnickém oblečení.

Šárka Trčková pracuje ve zdravotnictví téměř 30 let. Po gymnáziu se nedostala na medicínu, udělala si postgraduál a pak už se její kariéra zdravotní sestry rozjela naplno. Začínala v domově důchodců, po mateřské dovolené přešla na standardní neurochirurgické oddělení, odkud se vypracovala na pozici staniční sestry neurochirurgické JIP. Její zájem o zdravotnictví vznikl ale i z jiného důvodu – líbí se jí uniformy. Šárka Trčková ráda chodí po horách, miluje Beskydy i svoji práci, ve které se stále vzdělává.  

  Sdílet na Facebooku

Fotogalerie