Nemocnice rozšiřuje provoz odběrového místa

30. 10. 2020

Odběrové místo v Městské nemocnici Ostrava bude od tohoto víkendu fungovat také v soboty a neděle. Stejně jako v pracovních dnech v době mezi sedmou a patnáctou hodinou. Mobilní stan s dvěma unimo buňkami, které odběrové místo tvoří, je umístěn za Správní budovou v areálu nemocnice. Vjezd do areálu je určen z ulice Varenská a výjezd na ulici Hornopolní. Správná cesta do areálu i ven je označena šipkami. Řidiče při pohybu v areálu usměrňují také policisté.

„V souvislosti s vyhlášením třetího epidemiologického stupně v kraji jsme rozšířili naše odběrové kapacity. K pracovním dnům jsme přidali i víkendy. Denně zdravotníci v dočasném odběrovém místě odeberou až 200 vzorků, což je více než dvojnásobek původní kapacity. Rekord byl 236 stěrů. Odběrové týmy posílily také dvě studentky zdravotnických oborů. Aktuálně máme v nemocnici třicet pět dobrovolníků z řad mediků a studentů středních zdravotnických škol, uvítáme ale další,“ uvedl ředitel nemocnice Petr Uhlig.

Odběrové místo je vyhrazeno nejen pacientům, kterým odběr nařídili hygienici nebo praktičtí lékaři, ale také samoplátcům nebo pendlerům. Stěry jsou odebírány jen pacientům ve vozech, kteří v něm vjedou do stanu. Odesílány jsou do Zdravotního ústavu v Ostravě, který je zpracovává.

K odběrům je v případě samoplátců nutné se objednat. V pracovních dnech mohou stěr hradit v pokladně nemocnice i kartou. O víkendech pouze v hotovosti přímo na odběrovém místě. Aktuální cena za odběr je pro samoplátce a pendlery 1700 korun.

Odběrové místo v Městské nemocnici Ostrava funguje od pátku 20. března.

  Sdílet na Facebooku