Nové nadstandardní pokoje pro malé pacienty a jejich rodiče

02. 11. 2023

Pět nových nadstandardních pokojů, každý s vlastním sociálním zařízením – umyvadlem, WC, sprchovým koutem – vzniklo na oddělení Dětského lékařství v pavilonu B místo původních pokojů vybavených pouze umyvadly. Dva jsou k dispozici na stanici malých dětí, dva na novorozencích a jeden na stanici velkých dětí.

Pokoje jsou vybaveny postýlkou, standardním lůžkem pro jednoho rodiče, mobilním nebo skládacím lůžkem pro druhého rodiče, přebalovacím pultem s malou vaničkou pro mytí dítěte, malým jídelním stolem se židlemi, lednicí, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí a televizí.

Dosud jsme takové pokoje neměli k dispozici a nemohli je rodičům nabídnout, přitom je o ně velký zájem. Přinášejí vyšší komfort dítěti i jeho doprovodu, protože se jedná o nadstandardní pokoje, jsou zpoplatněny. Podle vybavení se jedná o částku 500 až 700 korun za noc bez stravy,“ uvedla primářka oddělení Alice Nogolová.

Náklady na modernizaci ve výši 7 milionů korun včetně DPH byly uhrazeny z Fondu pro rozvoj Městské nemocnice Ostrava. Modernizaci provedla na základě uzavřené smlouvy o dílo společnost JVAgro Morava, její součástí byla také rekonstrukce a příprava prostor pro novou ambulanci.

„Ambulance ještě nemá oficiální název, starat se v ní ale budeme o rizikové novorozence po jejich propuštění z našeho intermediárního centra. Monitorovat budeme váhu miminka, sledovat jeho psychomotorický vývoj, přidáme také doporučení ohledně výživy rizikového novorozence. Ambulance bude v provozu nejdříve ve zkušebním provozu a od začátku příštího roku jako běžná ambulance s danou ordinační dobou,“ doplnila primářka Nogolová.

Ambulance bude vybavená váhou k přesné monitoraci hmotnosti dítěte, bilirubinometrem (přístroj sloužící k neinvazivní monitoraci žloutenky, přikládá se na hrudník dítěte). Podle potřeby bude možné doplnit kontrolní ultrazvukové vyšetření. O děti se bude starat dětská sestra a pediatr.

  Sdílet na Facebooku

Fotogalerie