Novorozence bude hlídat 20 nových monitorů dechu, do nemocnice zavítal kurýr

22. 05. 2020

Nadace Křižovatka zaslala prostřednictvím svého logistického partnera, společnosti DHL Express Czech Republic, 20 monitorů dechu v celkové hodnotě 40.000 Kč na naše oddělení Dětského lékařství.

Primářka oddělení MUDr. Alice Nogolová velmi děkuje společnostem BorsodChem MCHZ, Globus Ostrava, KADAMO, Malewo Havířov, Bonatrans Group za finanční podporu, díky které bylo možné monitory pro děti do nemocnice zakoupit.

„Monitor dechu je zařízení, které upozorní zvukovým a světelným signálem okolí, že kojenec přestal dýchat na více jak 20 vteřin, a umožní tak na tuto život ohrožující situaci okamžitě reagovat (zahájením resuscitace, přivoláním odborné pomoci). Jeho použití tak podstatně zvyšuje bezpečnost péče o malé děti, zvláště během jejich spánku.

Naší hlavní činností je zprostředkování darování monitorů dechu mezi dárcem a nemocnicí. Oslovujeme organizace a společnosti, které jsou regionálně blízké obdarovávané nemocnici. Společně se nám daří zajišťovat postupné obnovování těchto citlivých přístrojů v nemocnicích téměř v celé ČR. Velký dík patří i společnosti DHL Express CZ, která nám pomáhá přepravu monitorů do nemocnic urychleně řešit.“ popsala Mgr. Štěpánka Pokorníková, ředitelka nadace.

  Sdílet na Facebooku