Od 4. října není možné parkovat na centrálním parkovišti před nemocnicí

11. 10. 2021

3. 10. 2021 skončil provoz veřejného parkoviště před nemocnicí z důvodu výstavby nového parkovacího domu. Alternativní možnost parkování je u galerie Plato na Janáčkově ulici (bývalý Bauhaus). K cestě z parkoviště je možné volit dopravu autobusem městské hromadné dopravy,

Výstavbu parkovacího domu financuje město Ostrava a dodavatelem je společnost Geosan Group. Připravovaný parkovací dům, který v budoucnu poslouží nejen ke komfortnímu parkování návštěvníků nemocnice, ale i řidičům mířícím do blízkého okolí, by měl být hotový do konce roku 2023. 

Parkovací objekt, postavený podle dokumentace projekční kanceláře KANIA a. s., se bude skládat ze tří podzemních a čtyř nadzemních podlaží. Město za jeho výstavbu zaplatí 429,4 milionu korun včetně DPH. Z celkového počtu 465 míst bude 27 stání pro imobilní a šest pro dobíjení elektromobilů. Dále budou v parkovacím domě místa pro úschovnu 54 jízdních kol. Vybaven bude pokročilým elektronickým odbavovacím systémem. Ve vytápěném a klimatizovaném přízemí objektu najde zázemí nemocniční lékárna, budou v něm veřejné toalety, obchodní jednotky i technické zázemí. Ze strany ulice Hornopolní se vytvoří záliv v objektu, v němž bude umístěna zastávka MHD. Podzemní patra budou sloužit primárně k parkování zaměstnanců nemocnice, nadzemní patra pro veřejnost.

Za parkování u galerie PLATO zaplatí lidé mířící na vyšetření nebo na návštěvu 20 korun na hodinu, celodenní stání vyjde na 80 korun. K cestě z parkoviště u galerie Plato dojedete také autobusem MHD číslo 50, která má nástupní i výstupní zastávku na Porážkové ulici, tedy v blízkosti parkovací plochy. Změněna byla trasa autobusu linky číslo 99. Ta jede na Frýdlantské mosty, přičemž pokračuje ve směru – ulice Cingrova, Českobratrská, Hornopolní, Nemocniční a následně po své trase.

Příjezd přímo do areálu Městské nemocnice je možný z ulice Hornopolní. Slouží pro vjezd a výjezd sanitek i auta s pacienty, kteří  kvůli svému zdravotnímu stavu potřebují vjet dovnitř.

Doporučení pro cestující, kteří budou pokračovat MHD z náhradního parkoviště k MNO:

  • Cestující narozeni od 1. 1. 1946 a starší – nepotřebují k přepravě nic pouze OP.
  • Ostatní mají tři možnosti:
    • Nejjednodušší je zaplatit kartou přímo v MHD,
    • Koupit si SMS jízdenku na čísle 90230 s textem DPO70 případně DPO70Z, která je zlevněná,
    • Nebo si koupit v automatech Dopravního podniku Ostrava kreditní jízdenku – papírovou čipovku, kterou si v automatu nabijí na určitou částku, ale zde mohou zájemci platit jen bankovkami včetně EUR nebo kartou (nelze platit mincemi). Tento automat ale přímo u Plata není.
  Sdílet na Facebooku

Fotogalerie