Ostravský pediatrický den aneb nejen řepa se má tahat společně

14. 12. 2023

Unikátní projekt setkání tří nemocnic jednoho velkoměsta se uplynulou sobotu podařil v Ostravě, kdy se poprvé konal Ostravský pediatrický den, který se snad stane tradicí. Konference proběhla pod záštitou Městské nemocnice Ostrava, Fakultní nemocnice Ostrava a Vítkovické nemocnice. Zajímavé přednášky prezentovali lékaři i sestry všech tří nemocnic a navzájem sdíleli své zkušenosti také s praktickými lékaři pro děti a dorost z širokého okolí.

Blok přednášek zahájila naše MUDr. Klára Slamečková s kazuistikou autistického pacienta, dále přednášela primářka Dětského lékařství MUDr. Alice Nogolová na téma: „Mami, mě bolí hlava“, MUDr. Sylva Gistingerová a MUDr. Adam Vopasek prezentovali kazuistiky z nemocniční praxe. Pozadu nezůstaly ani naše dětské sestry, např. z dětské plicní ambulance Monika Lasáková se svou přednáškou s pulmologickou problematikou, Mgr. Szabová velice poutavě přednášela o hyperbaroxii v dětském věku. Hyperbarická komora je v MNO jediná pro celou Moravu a nyní prošla celkovou rekonstrukcí. Mgr. Zuzana Hlubková, Ph.D., ve své přednášce předložila řešení hypoglykémie u novorozence, v jehož použití jsme průkopníky mezi okolními nemocnicemi.

Přednášky a kazuistiky s různorodou tematikou dětského pacienta byly pro všechny přínosné. Celá akce byla organizačně skvěle zvládnuta a celý den se tak nesl v pozitivním duchu.

  Sdílet na Facebooku

Fotogalerie