Porodnice otevřela své dveře veřejnosti

13. 05. 2022

Ve čtvrtek 12. května odpoledne se otevřely pro veřejnost dveře fifejdské porodnice. Více než 150 návštěvníků si prohlédlo porodní sál i stanici šestinedělí. Maminky mohly využít ukázku 3D ultrazvuku, popovídat si s dětskými sestrami a dulami, které jsou součástí týmu porodnice.

Porodnice otevřela své dveře veřejnosti

V bloku přednášek zazněly informace o vhodném termínu pro odjezd do porodnice, o péči porodní asistentky, mluvilo se o změnách, které prožívá novorozenec po příchodu na svět, o prevenci porodních poranění i o porodu samotném.

V průběhu odpoledního přednáškového bloku se losovaly dárky, které do soutěže věnovali partneři akce. Dětské lehátko od firmy FunBABY, která dále všem maminkám předala dárkové poukazy. Hrálo se také o dárkový poukaz k focení od fotografky Hanky Stránské, farmaceutická společnost Akácia přidala své produkty pro maminky i miminka, od společnosti RR Medical získala jedna z účastnic dne otevřených dveří Aniball, zdravotnický prostředek určený pro předporodní přípravu, prevenci poranění hráze a stresové inkontinence moči. Profimed dodal užitečný balíček do porodnice, Saloos věnoval své přírodní kosmetické produkty a olejíčky, vzorky svých výrobků poskytla i firma Medela. Mezi cenami byla také dětská kosmetika firmy HIPP. Hlavní výhrou byl pobyt na nadstandardním nebo rodinném pokoji.

„Včerejší den otevřených dveří se opravdu vydařil. I přes letní počasí, které vyzývalo k jiným aktivitám se ho zúčastnilo přes 150 zájemců. Poděkování za přípravu a spolupráci patří personálu porodnice i studentkám prvního ročníku Ostravské univerzity oboru porodní asistentka a dále firmám, které do soutěží věnovaly dárky,“ uvedla vrchní sestra oddělení Markéta Hemzová.

V průběhu čtvrtečního dne se v porodnici MNO narodilo 6 dětí.

  Sdílet na Facebooku

Fotogalerie