Psychická podpora pro vás – nepřetržitě 24 hodin denně

09. 12. 2020

Jak se ukazuje i začátkem zimy, virus neztrácí nic na své síle. Snad na každého jedince vytváří epidemie nějakým způsobem tlak. Přibývá lidí, kteří mají s covidem-19 vlastní zkušenost. Přibývá těch, kteří zažili karanténu. Přibývá těch, kteří byli v kontaktu s někým, kdo s nemocí bojoval, bohužel někdy i marně. Ani home office nemusí být žádný med.

Tím jak není na obzoru, který se dá přiměřeně dohlédnout, zřetelný konec pandemie, je zvládání situace stále těžší. Je v pořádku, když si připustíme, že můžeme zažívat bezmoc, depresi, vztek.  Je v pořádku, když tyto pocity s někým sdílíme.  Ne vždy však tuto možnost máme. Také třeba nechceme zatěžovat své okolí.

Využijte naši službu telefonické krizové pomoci, která v  Městské nemocnici Ostrava funguje již 30 let pro celý region jako Linka důvěry Ostrava. Můžeme společně sdílet starost, bolest, nejistotu, ale také hledat řešení a pomoc při obnově zdrojů. Také zde můžeme být pro ty, kteří již covidem-19 prošli a cítí, že nejsou psychicky zcela fit a potřebují se v tom zorientovat. Možná také máte v okolí někoho, o kom si myslíte, že by kontakt s naší službou potřeboval.

Kontakt: 737 267 939 nebo 596 618 908 24 hod. nepřetržitě včetně víkendů a všech svátků.

K dispozici je i chat a e-mail – podrobnosti naleznete na www.mnof.cz/linka-duvery.

PhDr. Svatopluk Antoš, Ambulance klinické psychologie 

  Sdílet na Facebooku