Rekonstrukce objektu v areálu MNO na Hornopolní ulici skončí v srpnu

10. 07. 2023

Přestavba nevyužívaného objektu v Hornopolní ulici, který v minulosti fungoval jako ubytovna sester, skončí v srpnu. Od září v něm bude sídlit protialkoholní stanice. Náklady na vybudování nového zázemí jsou více než 31 milionů korun, uhrazeny budou z dotací města a kraje. Prostory původní protialkoholní stanice se v budoucnu upraví pro potřebu Centra duševního zdraví, které už část objektu využívá.

"Dělníci nyní dokončují fasádu, pracuje se také na opravě venkovní kanalizace. Zároveň se kompletuje zdravotnická technika nebo se dokončují montáže dveří do boxů. Následovat bude malování a pokládka podlah. Aktuálně soutěžíme dodavatele nábytku, vítěz veřejné zakázky by ho měl do objektu montovat od druhé poloviny srpna," uvedl technický náměstek Petr Hýža.

Stanice bude mít deset lůžek, tedy o dvě více než stávající, která je mimo areál nemocnice v Kafkově ulici. Nová protialkoholní stanice se buduje především proto, že původní již neodpovídá platné legislativě. Nedostačuje ani její kapacita.

Ve stejném objektu bude sídlit také Centrum pro rodinu a sociální péči. Nezisková organizace působící na Ostravsku již 30 let se zaměřuje na podporu rodiny, manželské a mezilidské vztahy, děti a mladé lidi se zdravotním postižením a pečující osoby. Centrum je až do konce roku 2024 v nájmu v budově, která je v areálu Lékařské fakulty Ostravské univerzity a v budoucnu se počítá s odstraněním tohoto objektu.

Centrum pro rodinu a sociální péči, které bude obývat další patra objektu, aktuálně soutěží zhotovitele stavby. S realizací by měli začít nejspíš na podzim.

Protialkoholní záchytná stanice v Ostravě ve všední dny funguje v omezeném provozu, a to vždy od 16:00 do 07:00. O víkendech a ve státní svátky pak nepřetržitě. Mimo provozní dobu jsou klienti odesíláni do okolních protialkoholních stanic v Karviné, Frýdku-Místku či Opavě. V případě ohrožení zdraví zůstávají na urgentním příjmu městské nemocnice.

Zdroj: ČTK

  Sdílet na Facebooku

Fotogalerie