Skončila opatření v pavilonu H1

26. 07. 2023

Výsledky kontrolních vzorků teplé vody, které nemocnice obdržela v úterý ze zdravotního ústavu, vykazují koncentrace Legionelly pod stanoveným limitem. Informaci s výsledky obdržela Krajská hygienická stanice a k středečnímu ránu byla ukončena nastavená protiepidemická opatření.

V pavilonu H1 začala ve středu po 6. hodině ráno po postupné dezinfekci a montáži perlátorů a hlavic na sprchové hadice používat teplou vodu bez omezení všechna oddělení. V části objektu dosud platilo používání teplé vody s omezením, v další části bylo úplně zakázáno.

Kontrolní vzorky odebrané minulé pondělí vykázaly  koncentrace Legionelly v požadované výši. Nemocnice tak ve středu ráno ukončila po odeslání výsledků na KHS všechna dřívější opatření týkající se odběru teplé vody, odstranili jsme informační letáky ze sprch a koupelen, skončila povinnost informovat pacienty a personál o nastavených opatřeních,“ řekla náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Marcela Murasová.

Technický náměstek Petr Hýža doplnil: „Přestože jsou výsledky ve stanovené normě, pokračujeme v preventivních opatřeních, nejen v odpouštění teplé vody v kohoutcích a sprchách, které nejsou dlouhodobě používané, ale také v měření množství chlordioxidu.

  Sdílet na Facebooku