Spolupracujeme se špičkou v oblasti gynekologické fyzioterapie Marikou Bajerovou

06. 03. 2023

Oddělení Gynekologie a porodnictví a oddělení Rehabilitační a fyzikální medicíny Městské nemocnice začala spolupracovat na rozvoji inovativního přístupu k léčbě a prevenci pohybových potíží žen v těhotenství i mimo něj, tzv. gynekologickou fyzioterapii.

Tato vznikající a progresivní fyzioterapeutická specializace je vhodná pro ženy v těhotenství, v průběhu porodu, ale i mimo ně. Cíleným ovlivněním funkce pohybové soustavy může dojít k úpravě, zmírnění nebo odstranění obtíží spojených s těhotenstvím, porodem nebo chronickými onemocněními, např. endometriózou.

Mgr. Marika Bajerová, se kterou oddělení zahájila spolupráci, je hlavním průkopníkem tohoto inovativního oboru v České republice a její znalosti mohou zásadně přispět ke zlepšení péče nejen o rodičky na porodním sále či jejich porodní poranění, ale také významnou měrou zmírnit dopady gynekologických operací či zmiňovaných chronických nemocí. Do budoucna také plánujeme otevření specializovaného Centra pro léčbu bolestivých porodních poranění, kde na jednom místě budeme moci nabídnout ženám s chronicky bolestivými porodními poraněními komplexní péči. Toto centrum bude prvním v České republice, které se bude na tuto oblast zaměřovat.
„Jeden z nejvýznamnějších přínosů současnému porodnictví a gynekologii poskytuje bezesporu fyzioterapie. Díky ní postupně zjišťujeme, jak zásadním způsobem ovlivňují pánevní dno, svaly břišní stěny a další struktury těla ženy průběh těhotenství, porodu, poporodního období i života mimo těhotenství."  MUDr. Karel Fousek

 

  Sdílet na Facebooku

Fotogalerie