Tomáš Matonoha kreslil a rozdával panenky na našem dětském oddělení

01. 08. 2023

Čistě bílé látkové panenky dostávají už zhruba 15 let malí pacienti v nemocnicích. V nich je společně s prezidentkou sdružení Evou Pastuškovou rozdávají známé osobnosti. V úterý 1. srpna před polednem to byl herec a zpěvák Tomáš Matonoha. Svou panenku pro malé pacienty dětského oddělení MNO vymaloval také ředitel nemocnice Petr Uhlig a ekonomický náměstek Jaroslav Stošek.

Panenka dětem je projekt určený pro pomoc nemocným dětem. Látková panenka pomáhá dětským pacientům v nemocnicích překonat pocit osamění a strachu z neznámého. Lékaři využívají látkovou panenku k vysvětlení, jaké lékařské zákroky malý pacient podstoupí a na látkové panence dítěti názorně ukáží, co se s ním bude při lékařském zákroku, vyšetření dít. Ukáží to na látkové panence, která vše s dítětem v nemocnici prožívá. Dítě pak lépe snáší průběh léčby, když ví, co ho čeká a jak bude vše probíhat. Látková panenka pak je s dítětem po celý čas jeho pobytu v nemocnici a zůstává mu i po návratu domů.

Panenka se pro děti stává přítelem, který je provází po celou dobu léčby, rehabilituje s nimi, doprovází je k operačnímu sálu a také je s nimi ve chvílích obav, čekání a osamění. Látková panenka není pouze hračka, je to kamarádka a pomocnice – dětí, rodičů, lékařů i zdravotníků. Více na www.panenka-detem.cz.

  Sdílet na Facebooku

Fotogalerie